Голова Львівської обласної організації партії Християнсько-Демократичний Союз, народний депутат України Антон Ружицький звернувся з депутатським зверненням до Генерального прокурора України С.Піскуна з вимогою вивчити законність продажу, здачі в оренду та перепрофілювання дитячих дошкільних закладів у м.Львові. Копія звернення для контролю скерована також у Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, повідомляє прес-служба ЛОО ХДС. 

У скерованому на адресу Генеральної прокуратури депутатському зверненні говориться:

"Значний негативний суспільно-політичний резонанс у м. Львові набирає ситуація щодо незадовільного забезпечення міської громади дитячими дошкільними закладами. За період 1996-2005 роки у Львові спостерігалося відверте розбазарювання комунальної власності, перепрофілювання дитячих дошкільних закладів, їх незаконна передача комерційним структурам.

У засобах масової інформації нещодавно з’явилось повідомлення, що в Одесі порушено кримінальну справу проти посадовців міськвиконкому за те, що ліквідовано дошкільну установу, приміщення якої передали комерційній структурі. Натомість у Львові таких фактів - десятки! Усе це викликає обурення мешканців міста, які не можуть влаштувати дітей у садок і для вирішення цієї проблеми змушені вдаватись до методів, які сприяють поширенню таких ганебних явищ як хабарництво та корупція.

Основним пріоритетом в освітній галузі Президентом України визначено доступність і якість освіти. Але у Львові із виконанням статті 53 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує доступність дошкільної освіти, виникають серйозні проблеми.

Однак, найбільше обурює той факт, що до питання закриття дошкільних закладів були залучені керівники освітньої галузі міста, які б мали стояти на позиції захисту законних прав дітей та їх батьків щодо забезпечення розвитку мережі дитячих установ, що передбачено п. 2 ст.18 Конвенції ООН про права дитини.

Відповідно до чинного законодавства народний депутат України просить Генпрокуратуру розглянути і дослідити викладені у зверненні факти можливого порушення чинного законодавства та, у випадку їх виявлення, порушити кримінальну справу.

ХДС звертає увагу також на те, що відповідно до Указу Президента України від 18.01.1996 року "Про Національну програму "Діти України" органам влади було вказано "здійснювати заходи, спрямовані на збереження ... мережі дошкільних закладів та поліпшення рівня обслуговування у них". Натомість, керівництво освітньої галузі у Львові спричинилось до того, щоб довести ситуацію із забезпеченням доступності дошкільних навчальних закладів до критичної.

ХДС вимагатиме від прокуратури, міської влади, обласної державної адміністрації детального вивчення даної ситуації, оприлюднення прізвищ осіб, причетних до ліквідації дитячих садків.