Найбільш розповсюдженими правопорушеннями в період народного волевиявлення стали перешкоджання реалізації громадянами виборчого права, незаконне використання бюлетенів, підробка виборчих документів, підробка печаток і штампів, зловживання владою або службовим становищем повідомила Інна Проник, старший спеціаліст Центру громадських зв’язків УМВСУ в Хмельницькій області.
Вона зауважила, що лідирує серед порушень використання фальшивих бюлетенів і підроблених відкріпних талонів. За такими фактами в області вже порушено 40 кримінальних справ. До відповідальності притягнуто 8 осіб, що перешкоджали реалізації виборчих прав громадян шляхом їхнього залякування або підкупу.

У цю «вісімку» потрапила й 44-літня жителька одного з райцентрів області – тамтешній високопоставлений чиновник. Обіймаючи посаду державного службовця в місцевій райраді, вона скористалася своїм службовим становищем і протягом жовтня 2004-го року передавала членам виборчих дільниць району гроші з метою схилення сільських жителів до голосування за одного з кандидатів у Президенти. У цілому жінка передала близько десяти тисяч гривень.
Станом на 30 травня на розгляд міських і районних судів уже спрямовано 41 кримінальна справа, зв'язана з правопорушеннями в ході минулорічної виборчої кампанії. По дев'ятьох кримінальних справах винесені обвинувальні вироки.