Мітинг проти введення в дію торгівельно-сервісного центру „Поділля” відбудеться 9 червня у Хмельницькому. Про це поівдомила  „Прес-тайму” Надія Кнець, голова профспілки вільних працівників торгівлі Хмельницького.

Профспілка, за словами Надії Кнець, проводила подібні мітинги протягом минулого року: спочатку проти виділення землі для будівництва торговельно-сервісного центру (ТСЦ), згодом – за заборону будівництва. Члени профспілки вважають, що введення в дію ТСЦ заважатиме нормальній роботі речового ринку, котрий працює в Хмельницькому на Львівському шосе.

7 травня 2004 року Хмельницький міський суд задовольнив подану заяву прокуратури області про визнання незаконним дозволу відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Хмельницької райдержадміністрації на початок ведення будівельно-монтажних робіт по спорудженню торгово-сервісного центру "Поділля" на території Розсошанської сільської ради Хмельницького району.

Вартість цього унікального проекту - 32 мільйони доларів – повідомив „Прес-тайму” Валерій Квасницький, голова ТзОВ „Командос”, підрядника будівництва. ТСЦ, за його словами, не матиме аналогів на всьому пострадянському просторі. В капітально зведених та обладнаних системами опалення й вентиляції павільйонах буде 16 700 торгових місць, працюватиме розгалужена мережа кафе і ресторанів, відкриють відділення банків і поштового зв'язку, представництво податкової інспекції, виставковий зал. Зведуть два готелі і сім автостоянок. За порядком в центрі цілодобово наглядатиме власна охорона з відеоспостереженням усієї території, а покупців привозитимуть і відвозитимуть 90 маршрутних таксобусів. Загалом у ТСЦ «Поділля» знайдуть роботу 50 тисяч подолян і гостей краю.

Такий своєрідний гігант забезпечуватиме солідні надходження до казни. Скажімо, лише бюджет Хмельницького району, на орендованих землях якого і зводиться ТСЦ, щомісяця отримуватиме близько 6 млн. грн. (при цілорічному надходженні нині у 14 млн. грн.).

ДОВІДКА Прес-ТаймУ. Станом на 1 травня в Хмельницькому працює 36 ринків, переважна частина з котрих – речові, й зосереджені вони в районі Львівського шосе: найбільшого ринкового конгломерату Хмельницького. За неофіційними даними профспілки вільних працівників торгівлі Хмельницького на цих ринках зайняті близько сорока тисяч жителів обласного центру (приватні підприємці, продавці, бухгалтери, касири, вантажники й ін.)