Президент України Володимир Зеленський погодився на умови “формули Штайнмаєра” задля того, щоб досягти миру на Донбасі.

Про це повідомляє представник “ЄС” Ірина Геращенко у Facebook.

Геращенко розповіла, що зустріч президента Зеленського із керівниками парламентських фракцій тривала 40 хвилин. Однак, на її думку, цього було недостатньо для вирішення усіх важливих питань.

“Мої враження і відчуття, що Зеленський щиро прагне до миру. Але так само щиро і дещо наївно вірить, що йому вдасться переграти Путіна. Ми ж бачимо в цих кремлівських формулах пастки для України. Ми відверто говорили про це на зустрічі”, – йдеться у повідомленні Геращенко.

Також вона наголосила, що під час зустрічі були озвучені ключові зауваження до “формули Штайнмаєра”.

“Попередня влада не підписувала ніяких “формул Штанмаєра”, ми як раз стояли на позиції пріоритетності безпекового блоку. Ніяких виборів без постійної тиші, виведення російських військ і техніки не може бути апріорі”, – написала депутатка.

Геращенко вважає, що ключовим є питання кордону, тому Україна має значну потребу у миротворцях, які могли б підготувати територію до місцевих виборів, моніторити демілітаризацію і провести реальне роззброєння.

Нардеп додала, що для обговорення в Раду були також запрошені міністр закордонних справ і начальник Генерального штабу ЗСУ.

Як писав “Вголос”, українська делегація під час засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську підписала “формулу Штайнмаєра”.

Зазначимо, що, згідно з соцопитуванням, українці не підтримують “формулу Штайнмаєра”.