В очікуванні грандіозної для України в цілому і для Львова зокрема події, мешканці міста в екстатичному захопленні просто не звертають уваги на деякі дрібні незручності. Вже тільки ті, кому нічим зайнятися в робочий час, смакують кожне висловлювання нашого шалапутного мера про чергові грандіозні перспективи.

Ті ж, хто щодня змушений маневрувати перекопаним Львовом, можуть втішатися уявними картинами «світлого майбутнього - 2012». Ми ж іще з радянських часів звикли жити завтрашнім днем!

Однією з «дрібних» незручностей став і встановлений на Театральній 12 шлагбаум – перед готелем Leopolis.

Звичайно, готель в центрі міста також не хоче пасти задніх перед зустріччю дорогих у всіх розуміннях європейських гостей.

Як розповів начальник охорони готелю Ігор Макогін, для набуття Leopolis’ом статусу п’ятизіркового до футбольного чемпіонату треба обзавестися саунами, зимовими садами та іншими радостями буття. Ремарка: для простого футбольного фаната надзвичайно важливо у наскільки розкішному місці він зупиниться під час європейського чемпіонату.

Організація-замовник «Європейський дім» за погодженням з міською радою Львова доручила будівельній фірмі «Еталон» провести реконструкцію будинку на вулиці Шевській, де і буде друга частина готелю.

Чемненько огороджений високим парканом будівельний майданчик мусить підстрахуватися й іншими ступенями захисту. Шлагбаум на Театральній 12 перекриває в’їзд не лише на територію, де проходять роботи, а й до всіх навколишніх будівель.

«Таким чином ми позбулися хаосу і дали можливість важкій будівельній техніці без перешкод дістатися до майданчику», - розповів Ігор Макогін. Стосовно парковки, яка раніше знаходилась на вулиці Шевській, то її за погодженням з міськрадою, ДАІ та безпосередньо з фірмою «Берта», якій паркувальні місця належать, перенесли на площу Яворського.

«Раніше всі, кому не лінь, залишали автівки, як їм заманеться, та економили гроші на паркуванні. Тепер доступ до парковки мають лише люди, машини яких внесені у списки», - радіє нововведенню начальник охорони.

Все чисто. Порядок та дисципліна. Прес-служба міської ради Львова повідомила, що Leopolis дійсно має всі необхідні дозволи на встановлення шлагбаума - і від ДАІ, і від управління транспорту та зв’язку ЛМР. Це підтверджує і голова Галицької районної адміністрації.

Тільки постає низка запитань.

Чому міська рада дозволила перекривати проїзд на значну територію? Чому не обмежилися самим будівельним майданчиком, захопивши ще й площу перед ним?

Чому міська рада дозволила використовувати як парковку площу в центрі міста, поруч з якою магазини та кав’ярні, пожвавлений рух людей та житлові будинки? Міському бюджету не хочеться втрачати гроші від фірми «Берта». Але так само не хочеться викладати зайві гроші і власникам автівок, що живуть поруч, а також і тим, хто часто мають справи поблизу Leopolis’а і яким просто фізично не можливо знайти місце для паркування у діловому центрі.

Поряд з будівельним майданчиком знаходиться магазин «Літера», кав’ярні, магазин тканин, представництво Федерації футболу та ще багато чого. І теоретично всі працівники та постачальники цих установ мають безперешкодний та комфортний в’їзд на закриту територію. Тільки як би не було все упорядковано, проти важкої будівельної техніки «не попреш»… І якщо приїдеш не в той час, то навряд чи розминешся з вантажівками, що почуваються як вдома на закритій території.

До речі, у питаннях щодо терміну дії дозволу та завершення будівництва Ігор Макогін та прес-служба ЛМР розходяться. В міській раді кажуть, що дозвіл на перекриття проїзду видано «десь на півроку», пан Макогін стверджує, що завершення будівництва планується на весну 2010 року. «Хоча планувати завершення будівництва – невдячна і непередбачувана справа», - додає він.