Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів директор Національного антикорупционного бюро Артем Ситник.

«По-перше, йдеться про зливання інформації про обшуки, що готуються, тим людям, у яких ці обшуки повинні були проводитися. По-друге, про тиск на певних посадовців для прийняття ними певних рішень», – розповів Ситник.

Він відзначив, що йдеться не лише про прокурорів, а і про суддів, на яких здійснювали тиск для ухвалення незаконних рішень.

«Зокрема, тиск на суд здійснюється з тією метою, щоб суд не розглядав клопотання детективів НАБУ про проведення обшуку у особи, яка є другом Холодницького», – відзначив Ситник.

Також на плівках є докази підбурювання свідка до надання неправдивих свідчень.

«Це лише короткий перелік того, що зафіксовано на цих записах», – відзначив директор НАБУ.

Він уточнив, що йдеться про справу про розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси; справу за заявою в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун за фактом пропозиції їй неправомірної вигоди; справу, що стосується фірми «Золотий мандарин», яку пов'язують з народним депутатом Логвинським; розслідування, пов'язані з е-деклараціями вищих посадовців; розслідування, пов'язані з бізнес-інтересами власника великого агрохолдингу.

При цьому Ситник додав, що запис у кабінеті Холодницького здійснювали всього місяць.

Як писав «Вголос», сьогодні Генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання щодо зняття з посади керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

У ГПУ також заявили, що вже півроку розслідують справу, де фігурує Холодницький. Правоохоронці виявили окремі факти злочинів, які міг вчинити керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Раніше Холодницький підтвердив інформацію про виявлення у своєму кабінеті пристрою, схожого на «жучок» для прослуховування. Він також сказав, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього.

 

«Вголос»