Про це повідомив посол Хорватії в Україні Томислав Відошевич.

«Ми зробимо все можливе, щоб позбутися перешкод на шляху до того, щоб всі бажаючі отримали візи. Ми сподіваємося, що візи не будуть перешкодою для відвідування Хорватії туристами», - сказав він.

За словами Відошевича, візи для громадян України, які хочуть відвідати Хорватію не з метою туризму, а з іншими цілями, видаватимуться протягом 10 днів. У термінових випадках візи видаватимуться протягом трьох днів.

Крім того, він повідомив, що Хорватія планує протягом найближчого часу відкрити п'ять візових центрів у Києві, Львові, Одесі, Донецьку та Харкові.

«Таким чином, ми дамо можливість отримувати візи громадянам України, які проживають у регіонах України», - сказав він.

При цьому акредитовані при посольстві туристичні агентства зможуть звертатися за отриманням візи безпосередньо в посольство без звернення до візового центру.

Крім того, Відошевич нагадав, що до 31 грудня 2013 року громадяни України, які мають шенгенську візу, зможуть в'їжджати до Хорватії без хорватської візи.

Водночас міністр туризму Хорватії Дарко Лоренцін зазначив, що Хорватія в 2013 році має намір зберегти туристичний потік з України на рівні 2012 року і прийняти близько 70 тис. туристів.

«За перший місяць дії візового режиму з Хорватією не було негативу в питанні отримання віз. Звернень за візами було навіть дещо більше, ніж за відповідний період 2012 року, хоча, з досвіду інших країн, що приєдналися до Євросоюзу, туризм у цих країнах знижувався на 10 -20%. Ми хочемо зменшити цю негативну тенденцію», - сказав він.

Він також повідомив, що середні витрати українських туристів у Хорватії на третьому місці після витрат туристів із США і Росії, які витрачають у Хорватії EUR115-120 на добу.

Як повідомлялося, термін дії рішення уряду Хорватії про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян України завершився 31 жовтня 2012 року.

Нагадаємо, Хорватія продовжила безвізовий для українців, у яких є багаторазова шенгенська віза, до 31 грудня 2013 року. 

Джерело: Кореспондент