Львівська обласна організація ХДС переконана, що обрання нового Папи Римського надихатиме українців на побудову правового громадянського суспільства.
Про це йдеться в заяві, яку сьогодні оприлюднила ЛОО ХДС.
„ХДС переконаний, що політичне життя України можна будувати на етично-моральних засадах християнства. І вибір нового Папи Римського Бенедикта ХVІ надихатиме нас на побудову у нашій країні громадянського, гуманного, правового та солідарного суспільства”, ― сказано у заяві .
„Новий Папа був одним з найближчих соратників покійного Івана Павла ІІ, з ним пов’язують продовження помірковано-консервативної лінії попереднього понтифіка. Особливо важливим для ХДС є те, що новий Папа у своїй недавній книзі говорить про необхідність „повернення до джерел”, що є особливо актуальним для об’єднаної Європи, яка у проекті своєї Конституції відмовилася від власного християнського минулого. В одному з інтерв’ю, ще будучи кардиналом, Бенедикт ХVІ сказав: „В той час, як інші континенти відкривають свої способи бути християнами і католиками, Європа, колиска і опора католицизму, втрачає свій християнський дух. Для Церкви Риму це є рішучий виклик”. Цей виклик бачимо також і перед нами, християнськими демократами Львівщини, яких програмовим завданням є розбудова суспільства на християнських засадах згідно вчення Церкви. Не менш втішним для нас є також те, що новий Папа обрав ім’я Бенедикт, отже, можна сподіватися, що він прагнутиме продовжувати лінію попередників Бенедикта ХІV, найповажнішого Папи ХVІІІ ст., і Бенедикта ХV, Папи-миротворця часів Першої світової війни.”, — йдеться далі.
„Вітаючи новообраного Святішого Отця, бажаємо йому Богом натхненної апостольської праці, удаємося під його пастирську опіку і запевнюємо, що зі свого боку станемо на захист таких суспільних благ, як „громадський порядок і мир, свобода і рівність, повага до життя і навколишнього середовища, справедливості і солідарності”, до чого він нас закликає”, ― наголошують львівські християни-демократи.
19 квітня Конклав кардиналів обрав нового Папу Римського 78-річного декана колегії кардиналів Йозефа Ратцингера. Він прийняв ім‘я Бенедикта XVI.
Рішення про те, хто стане наступником Іоана Павла II, було прийнято кардиналами під час четвертого голосування.