Сьогодні християни східного обряду відзначають Обрізання Господнє. Його святкують на восьмий день після свята Різдва Христового, тобто 14 січня за новим стилем.

Історія свята Обрізання Господнє

Обрізання Господнє — одне з найдавніших свят. З четвертого століття християни святкують подію, про яку сказано в Євангелії від Луки — обрізання Господнє, виконане на восьмий день після народження Ісуса Христа. Божественному Немовляті при здійсненні цього обряду дали ім’я Ісус (Спаситель), пише УНІАН.

Значення свята Обрізання Господнє

Обрізання Господнє вважається великим святом Православної церкви. Обрізання для стародавніх юдеїв визначало приналежність до Богообраного народу. Старозавітне обрізання було прообразом християнського хрещення. Перші апостоли та християни, котрі походили з юдеїв, також були обрізані. Свято обрізання для християн важливе ще й тим, що всупереч багатьом єретичним судженням, які спотворюють земний образ Ісуса Христа, підтверджує, що Богонемовля Ісус був чоловічої статі й обряди, що призначалися для юдеїв, над Ним також були здійснені.

Зміст свята Обрізання Господнє

З хрещення починається повноцінне життя для християнина. Обрізання у старозавітній Церкві було чимось подібним.
Христос, прийнявши обрізання, був зарахований до грішного роду людського, всі гріхи людей взяв на Себе, щоб позбавити їх від гріха, прокляття та смерті. Обрізання — певне обмеження, видалення за своєю формою. Христос, приймаючи плотське обрізання за Законом, тим самим показав людям необхідність духовного обрізання, тобто обмеження себе від своїх гріховних пристрастей — егоїзму, гордині тощо.