Колектив реставраторів Національного музею у Львові вважає, що конфлікт у музеї спровокований колишнім директором музею Мирославом Отковичем та його братом екс-начальником управління культури Львівської ОДА Василем Отковичем.

Про це йдеться у листі колективу реставраторів музею до Президента України Віктора Ющенка, Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та міністра культури Оксани Білозір.

Художники-реставратори у листі зазначають, що впродовж половини року у Національному музеї у Львові триває конфліктна ситуація, ініційована частиною наукового складу, яка привела до поділу цілого колективу на „кращих” і „обслуговуючий персонал”.

На їх думку, всі ці дії спрямовані на задоволення власних амбіцій та перерозподілу посад.

„Враховуючи нещодавну драматичну ситуацію з переносом найбільшої та найціннішої збірки українського сакрального мистецтва (2002 р.), створену колишнім директором музею М. Отковичнм та його братом (на той час начальником Управління культури Львівської ОДА) В. Отковичем, внаслідок чого частина збірки опинилася в аварійному стані збереження. Нас обурює теперішня активність „науковців”, які на той час займали позицію байдужих спостерігачів”, ― йдеться далі.

За словами реставраторів, призначення на посаду директора Тетяни Лупій не викликало жодних заперечень зі сторони, зокрема, наукових працівників музею.

„Чисельні нинішні комісії не тільки не допомогли врегулювати ситуацію, але й ще більше загострили та поглибили її. Робота їх відзначалася однобокістю, ігноруванням думки іншої частини колективу і попередньо заготовленим рішенням”, ― вважають вони.

На думку працівників музею, комісія Мінкультури, яка у червні працювала у музеї необ’єктивно оцінила ситуацію.

„Всі зацікавлені розуміють, що конфліктом і „голодувальниками” маніпулюють колишні директори музею, скомпрометовані іконним скандалом 2002 р. брати М. Откович і В. Откович, які хочуть повернутися на керівні посади у музеї”, ― переконані реставратори.

Вони просять президента, прем’єра та міністра культури втрутитися у ситуацію.

Лист підписали 33 працівники музею.

Прес-Тайм