Президентові України Володимиру Зеленському не слід відмовлятися від їзди кортежем, державних резиденцій і президентських літків, хоч він це й обіцяв перед виборами.

Про це в інтерв'ю "Вголосу" сказав політолог Юрій Романенко.

"Президент Макрон сидить у Єлисейському палаці. Всі президенти Франції до нього сиділи в Єлисейському палаці. При цьому їхній державний устрій — республіка. А за нашими «критеріями» його треба називати мудаком? Ну отож…Що за ідіотська логіка? У президента не має бути резиденції? Хто таке вигадав? 

Так, Зеленський дав багато обіцянок і не виконав. У цьому проблема. Але по розуму, він мав би сказати: «Резиденція потрібна для того, щоб гарантувати мені безпеку». Все. Влада — це завжди ризик. І якщо ти хочеш мінімізувати його — повинен діяти за протоколом. І етикету, і безпеки, і логістики, і так далі. Просто для того, щоб бути спроможним виконувати функції правителя, займатися правильним розподілом ресурсів держави. 

Та хай живе собі президент в резиденції, хай в нього зарплата буде 100 млн доларів в рік — аби економіка росла, аби він не витрачав гроші з ковідного фонду на будівництво доріг і підвищення зарплат поліцейським. Яка різниця, чи їздить президент кортежем, якщо з бюджету зникають десятки мільярдів доларів — ви на це зверніть увагу!", - зазначив Романенко.

Більше на цю тему читайте у статті: Позбутися кортежів, резиденцій, літаків: чи може Зеленський виконати свою обіцянку?