Переможцем конкурсу у результаті був визнана робота Андрія Левченка з Полтави, передає російська служба «Радіо Свобода». 

1 жовтня на сайті конкурсу карикатур були опубліковані малюнки найкращих художників, які прислали свої роботи міжнародного журі, яке очолює російський карикатурист Михайло Златковский. Змагатися за отримання головної нагороди - бронзової статуетки пасічника Рудого Панька, персонажа гоголівської повісті «Вечори на хуторі біля Диканьки»- карикатуристи з 32 країн світу цього року могли в двох категоріях.

Це карикатура і шарж на одного з трьох російських політиків (президента Володимира Путіна, міністра закордонних справ Сергія Лаврова і Віталія Чуркіна, постійного представника Росії при ООН). Останні події в Україні, а також гостра тема конкурсу зробили свою справу: учасників було більше, а географія їх проживання - строкатіша (минулого конкурсі брали участь представники 23 країн).

7 жовтня, в день народження президента Росії, були оголошені переможці. Перше місце - у Андрія Левченка з Полтави, друге - у Рібера Ханссона зі Стокгольма, і третє - у Сергія Тюніна з Москви.

Організатор Валерій Кругов каже, що, коли п'ять років тому вирішив провести перший конкурс карикатури, його мета була повернути сатиру, яка, за його словами, в останні роки зникла з екранів телевізорів і газетних смуг. Почасти це вийшло. Інтерес до робіт привернув увагу не лише українців, які вже мали можливість подивитися їх на виставках у Рівному, Полтаві чи Харкові, а й болгар.

У вересні кращі карикатури минулорічного конкурсу, коли темою було прагнення України стати членом Європейського союзу, виставляли в Будинку-музеї сатири і гумору в болгарському місті Габрово. Водночас Валерій Кругов мріє зробити виставку переможців конкурсу в Росії: не тільки через пов'язаної з цією країною теми, але й тому, що в конкурсі традиційно беруть участь російські карикатуристи, в тому числі, і досить відомі:

«Я намагався запропонувати організувати виставку російським карикатуристам, але мені сказали, що зараз це небезпечно. До речі, в Габрово, коли виставку ще не відкрили, але відвідувачів вже пускали, прибігає до мене один з керівників музею і каже: «Ви знаєте, там дві сім'ї з Москви. Вони в такому захваті. Вони кажуть, що таку виставку неможливо побачити в Росії, тому що там найжорстокіша цензура. Може, ви їм щось скажете?». Я вийшов, подарував каталог, виданий за підсумками першого етапу конкурсу. Вони були в захваті. Думаючі люди розуміють, що до чого, і високо цінують карикатуру.

Другий конкурс «Диявольська бензоколонка» приурочений до дня народження Путіна, але деякі професійні карикатуристи, які могли б у ньому брати участь, вирішили, що, використовуючи перо художника-карикатуриста, щоб намалювати Путіна, вони ображають Росію. Багато хто вважає, що Росія - це Путін, як вважали подібним чином в сталінські часи. Це жахливо. При цьому до складу журі входять професіонали з 8 країн, причому це зірки. Запідозрити їх в якійсь заангажованості взагалі неможливо», каже Кругов.