Про це в коментарі «Вголосу» розповіла координатор акції, мистецтвознавець Оксана Гаврош.

За її словами, суть проекту полягає в тому, що відомі художники Закарпаття, які є викладачами Закарпатського художнього інституту, малюють графічні портрети українців на замовлення.

«Художники вже намалювали чотири портрети, загальна вартість яких становила 800 грн. Кошти буде скеровано волонтерському руху підтримки закарпатських військових», – пояснила Оксана Гаврош.

Першими замовниками портретів стали закарпатські журналіст Тетяна Вашаргелі й художниця та дослідниця крайового мистецтва Одарка Долгош. 

«Нам було дуже приємно, що в акції взяли участь відомі закарпатці. Сподіваємося, що це стане гарним прикладом для інших небайдужих українців, які не пошкодують 200 грн для підтримки захисників Вітчизни», – зазначила координатор проекту і додала, що було цікаво спостерігати, коли художник Василь Когутич малював художницю Одарку Долгош.

«Це той рідкісний випадок, коли художник малює художника. Але головне те, що робота Василя дуже сподобалася родині Одарки», – підкреслила Оксана Гаврош.

В акції «Замов портрет – допоможи солдату» беруть участь і молоді художники, і заслужені митці Закарпаття. Серед них – Михайло Ходанич, Василь Когутич, Одарка Долгош, Василь Пал, Людмила Корж-Радько, Леся Приймич.

Заявки на портрети вони приймають за електронною адресою [email protected]

Окрім того, як зазначила координатор акції, згадані художники регіону беруть участь ще в одному мистецькому проекті. Йдеться про продаж власних картин, виставлених на сайті «Підтримаємо закарпатських воїнів».

Усього до участі у проекті залучено 70 митців.

«За 9 місяців існування проекту було продано близько 80-ти полотен на загальну суму 160 тис. грн. На ці кошти ми закупили дорогі оптичні прилади, далекоміри, приціли», – зазначила Оксана Гаврош і додала, що картини замовляють з усіх куточків України.