Лікарі-хірурги Львівської міської дитячої лікарні на Орлика прооперували торакоскопічно 17-річного львів’янина з рецидивуючим пневмотораксом.

Про це передає НТА.

"У хлопця був діагноз - бульозна емфізема легень. Рецидивуючий пневмоторакс. Раніше такого роду втручання проводилися з повноцінним розрізом грудної клітки", - про це повідомив лікар-хірург ІІ-го хірургічного відділення КНП "Міська клінічна лікарня міста Львова" Дмитро Грицак.

Дмитро Грицак пояснив, що пневмоторакс – це накопичення повітря в плевральній порожнині, що спричиняє колапс (стиснення) легені.  У 90% випадків причиною первинного спонтанного пневмотораксу є бульозна емфізема легень. При цьому захворюванні в легенях, переважно на верхівках, формуються були – повітряні міхурці. У випадку розриву повітря поступає в плевральну порожнину, що спричиняє пневмоторакс. Спонтанний пневмоторакс часто рецидивує, тому показане оперативне лікування для попередження повторних колапсів легень.

"Ми провели  малоінвазивне оперативне втручання – відеоторакоскопічну резекцію патологічно зміненої легені через 3 невеликі розрізи (5-10мм) у грудній стінці. Операція тривала 50 хвилин.  Вже через добу після операції пацієнт почувався добре, адже такий вид оперативного втручання передбачає відсутність значної операційної рани, а відтак і болю,  швидке відновлення та повернення здоровим додому", - додав лікар-хірург.

Лікарі Дитячої лікарні на Орлика пояснюють, що пневмоторакс – це хвороба підлітків та молодих людей, в основному високих і худих, а доведеним фактором ризику її є куріння.

"Тому ми вкотре закликаємо батьків звернути уваги на здоровий спосіб та стиль життя ваших дітей. Говоріть з дітьми про шкоду  куріння, застерігайте їх від цієї поганої звички і будьте здоровими", - додав Дмитро Грицак.