Вперше в історії України наша команда скульпторів візьме участь у найбільшому в світі фестивалі снігової скульптури, який відбудеться у Квебеку (Канада).

Українська команда складається з трьох учасників: Орест Дзиндра (Львів), Петро Романюк (Київ) та Сергій Кляпатура (Кам’янець-Подільський). На розсуд міжнародного журі хлопці запропонували проект композиції «Вертеп» і вибороли право вирізьбити скульптуру зі снігу на «повний ріст».

«Ми за них будемо тримати пальці в чорнильницях», - говорить директор «Музею ідей» Олесь Дзиндра.

Фестиваль снігових скульптур є однією з головних подій відомого на весь світ Снігового карнавалу у Квебеку. Витвори майстрів виставлять на загальний огляд сотень тисяч місцевих мешканців та понад мільйона туристів, що спеціально приїздять на фестиваль до Квебеку.

«Вся скульптура мусить бути зроблена традиційними методами. Все робиться руками», - каже член команди Орест Дзиндра.

Також представник України, Мирослав Дедишин, поїде іще на один канадський фестиваль, але вже в Отаві. І різьбитиме там льодову скульптуру «Ангела». Але вже з допомогою механічних засобів. Що цікаво, канадський стандарт напруги – 120V, тому везти техніку із собою просто немає сенсу, доведеться купувати там.

Ще один цікавий момент – це те, що учасники їдуть туди за власний кошт. Спонсори поки що особливо не відгукуються. Криза, як то зараз модно казати.

Та от: «Чого ми точно не будемо робити – це з мистецтва змагання», - впевнено заявляє пан Олесь.