У російському Іжевську біля будівлі Державної ради Удмуртії вчений Альберт Разін підпалив себе. Він вимагав захистити удмуртський етнос.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що поруч з Разіним знайшли плакати, на одному з яких написано: «І якщо завтра моя мова зникне, то я готовий сьогодні померти».

Сьогодні в Іжевську повинна була відбутися сесія Держради. Засідання перенесли на 24 вересня.

Через кілька годин після події Разін помер в лікарні. Йому було 79 років. Він – кандидат філософських наук, доцент, заслужений діяч науки Удмуртії, активний учасник удмуртского національного руху «Удмурт Кенеш» і клубу вчених «Тодосчі».

Разін був одним з учених, які влітку минулого року звернулися з відкритим листом до голови Держради Удмуртії Олексія Прасолова і депутатів з вимогою не підтримувати законопроєкт про скасування обов’язкового вивчення мов корінних народів Росії в середніх школах, спрямований Державною думою для оцінки в регіони.

Як писав “Вголос”, Служба безпеки України встановила особу Руслана Кемаля – громадянина Росії, якого підозрюють причетним до замаху на колишнього депутата Верховної Ради Ігоря Мосійчука (Радикальна партія Олега Ляшка).