Лідер Республіканської партії Юрій Бойко вважає ідеологію своєї партії близької менталітетові українців. Про це він заявив журналістам у Полтаві 28 травня.

"Ідеологія партії відповідає менталітетовіукраїнців як на Заході так і на Сході", - сказав Бойко. Як історичний приклад Бойко запропонував Столипінську реформу 1906 - 1917 років. "Столипінська реформа найбільше прижилася в нас, у Росії вона не прижилася", - сказав Бойко.

Він заявив про такий республіканський принцип як "відчуття хазяїна", який дасть можливість вплинути на процеси в державі.
"Якщо багато людей будуть вірити і розуміти цю ідею, у нас є майбутнє".

Він також підкреслив, що керівники обласних республіканських організацій - за консолідацію Заходу і Сходу. Він сказав, що перед створенням партії, вони ретельно вивчили процеси, що зараз йдуть у країні і побачили, що немає національної ідеї і партії, яка б поєднувала Захід і Схід.

Бойко додав, що в партії влади (Народний Союз "Наша Україна") політрада складається з 120 людей, у якому мало представників Сходу і це жодним чином не сприяє об'єднанню України. У теж час, Республіканська партія намагається однаково відстоювати свої ідеї і на Заході і на Сході.