Перші матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів відбудуться 28/29 липня, а матчі-відповіді 4/5 серпня.

Про суперника «гірників» «Вголос» розпитав у колишнього футболіста «Шахтаря» Ігоря Леонова.

Ігорю Івановичу, наскільки складний суперник дістався донеччанам?

Буде непросто, шанси команд у цій парі рівні – 50 на 50. «Фенербахче»  команда з іменем, у Туреччині вона перебуває на лідерських позиціях. Звісно, «Шахтар» – класна команда, але потрібно остерігатися цього суперника, все-таки турки є турки.

«Шахтар» утратив трьох бразильців (у Німеччині продовжить кар’єру Дуглас Коста, в Італії – Луїс Адріано та Фернандо), тож можна сказати, що, порівняно з минулим сезоном, став слабшим?   

Час покаже. Коли втратили Вілліана, Фернандіньо і Мхітаряна, теж говорили, що «Шахтар» став слабшим. А «гірники» показували хорошу гру, трохи не вистачало їм, але все одно футбол був високого рівня. Матч за Суперкубок показав, що донеччани на правильному шляху. Звісно, втрата трьох бразильців є відчутною для команди, особливо Дугласа Кости. Його замінити складно. Але незамінних, як кажуть, не існує.

Чий рівень чемпіонату вищий – України чи Туреччини?

Зараз чемпіонат України дуже ослаб, порівняно з попередніми роками, коли було багато легіонерів. Чемпіонат Туреччини на виду, а «Фенербахче» постійно грає в Європі, купує за немалі гроші хороших гравців.

Ігорю Івановичу, українські клуби цього літа більше продають, ніж купують. Причому продають своїх лідерів. Через це скептики кажуть, що в єврокубках нам нічого не світить. Погоджуєтеся з цією думкою?

Дехто казав і рік тому, що нашим клубам нічого в Європі не світить, але нічого, виступили гідно, особливо «Дніпро». Рівень європейських клубів останнім часом не виріс, залишився на тому ж показнику. А рівень нашого футболу, звісно, упав. Тому без удачі буде непросто. А ще футболісти повинні віддаватися грі, показувати характер і майстерність. Сподіваюся, що наші клуби виступлять не гірше, ніж у минулому сезоні.

Олег Петренко, спеціально для «Вголосу»