Перед цим тендером ми проробили усі варіанти і доказали, що ми можемо, - починає розмову Ігор Васильович. - Наші конкуренти Франція, Німеччина і Хорватія не були готовими до цього. Ці країни не розраховували, що ми так серйозно будемо працювати по цьому тендеру. Згідно умов ФІБА вони зрозуміли, що за короткий термін не зможуть підготувати ту програму, яку підготувала Україна. Загалом, для ФІБА важливо, щоб баскетбол розвивався в усіх країнах Європи. Сьогодні Україна за інфраструктурою є найслабшою в Європі. Враховуючи гарантії і запевнення нашої держави, у нас є шанс її підтягнути. У нас є шанс зробити крок вперед в усіх напрямках.

Підтягнути інфраструктуру це побудувати нові сучасні спорткомплекси?

Звичайно. Нас навіть білоруси у цьому нас уже випередили. Якщо говорити про Європу, то ми відстаємо.

Чи була обіцянка про будівництво нових сучасних арен перед тим як Україна подавала заявку на Євробаскет-2015?

Так. Генеральний секретар ФІБА зустрічався з президентом країни, з прем’єр-міністром. Скажу, що у проведенні ЄВРО-2015 нам допоміг чемпіонат Європи з футболу. Мова йде про аеропорти, готелі. Євробаскет пройде у тих містах, які прийматимуть футбольне євро. Окрім них, господарем турніру також буде Дніпропетровськ та Одеса.

Після футбольного ЄВРО, провести баскетбольний чемпіонат буде значно легше.

Без сумніву. Євробаскет – це інші кошти, ніж ЄВРО-2012. Багато витрат пішли на аеропорти, готелі, стадіони. Нам треба побудувати сучасні палаци спорту як це зробила Литва. У них грали б не тільки у баскетбол. Було б розумно, показати це і олімпійському НОКу як споруда, яка може претендувати на проведення зимової Олімпіади у 2022-ому році. Сьогодні це може бути арена баскетбольна, завтра гандбольна, а післязавтра хокейна. Сучасна архітектура дозволяє це зробити.

Коли на Вашу думку, у Львові розпочнеться будівництво нової арени?

Арену потрібно будувати навіть якщо б Львів не приймав чемпіонат Європи з баскетболу. Ми привикли жити за зобов’язаннями. Євробаскет нас підштовхне до будівництва. Львів – спортивне місто. Вважаю, воно уже давно заслужило на новий палац спорту.

Тепер ми маємо серйозний обов’язок. Важливо успішно провести чемпіонат Європи з футболу. Для нас це своєрідний екзамен. Хто, коли, як і за що будуватиме для Львова новий об’єкт, на мою думку, проясниться після ЄВРО-2012. Зараз усі ресурси спрямовані саме туди. Щодо інших міст, які прийматимуть Євробаскет-2015, ситуація проясниться також згодом. Загалом, Україні потрібно чотири нових сучасних спорткомплекси, аби на хорошому рівні провести майбутній чемпіонат Європи.

Фото Віктора Диченка