- «Нафтогазом» було передбачено фінансування 35 млн. грн. на підвідні газопроводи. Цього тижня почали фінансувати перші населені пункти. Профінансували Кути і Чижки (Кутівська сільська рада Бузького району) – 290 тис. грн., це вже остаточна сума і вони можуть включати газопровід, по Соколянскій сільській раді – Грабово і хутір Будиголош – дофінансування 70 тис. грн.

По Дрогобицькому району – Медвежанська сільська рада теж вже завершуються роботи на суму 300 тис. грн. По Радехівському району – Сморжівська сільська рада – до села Романівка 186 тис. грн. Теж близько 300 тис. грн. отримали села Верхне Синевидне і Межиброди Сколівського району 

Коли останній раз виділялись кошти на газифікацію?

Раніше Нафтогаз фінансував програму газифікації сіл, але це було дуже давно. Ця програма уряду по газифікації вона давно вже не виконувалась, а в селах на ці кошти надіялись і розраховували.

Що розблокувало її фінансування?

Це сталось під егідою створення асоціації селищних голів при Кабміні. Насправді, це резонансна подія, кошти на газифікацію давно не виділялись. Зараз «Нафтогаз» розрахувався з «Газпромом» за газ і шукає кошти на газифікацію, тому їх треба буде швидко освоїти до кінця року.

А сільські ради і підрядники встигнуть освоїти цю суму?

Встигнуть. Зараз дофінансовуються ті сільські ради, де сума робіт не перевищує 300 тис. грн. По багатьом селищних радах роботи вже зробили – підрядники вклали власні кошти – і зараз просто треба оформити документи і розрахуватись з підрядниками. Є, звичайно, винятки. Наприклад, Нагуєвичі, де роботи потрібно провести на 1 млн. грн., по Рава-Руському напрямку – близько 8 млн. грн., але ці кошти також встигнуть освоїти.