Ігор Шурма зазначив, що на пропозицію фракції приступити до перерозподілу повноважень у Верховній Раді України у зв’язку із тим, що буде мінятися конфігурація більшості і меншості, голова ВРУ Володимир Литвин сказав, що ніякого перерозподілу не буде.
„Якщо не буде перерозподілу представництв фракцій, то логічним би було з відходом Зінченка на посаду Держсекретаря принаймні запропонувати це місце об’єднаним соціал-демократам”, ― зазначив він.
На думку Ігоря Шурми, важко спрогнозувати як буде поводитися політична тусовка у парламенті, тому що завершення президентських перегонів матимуть все ж свій вплив на ці процеси. „Однак якщо хтось дійсно сповідує демократичні цінності і має поняття, що таке елементарна справедливість, то така пропозиція до фракції повинна була поступити в першу чергу від Володимира Литвина”, ― зазначив він. При цьому він вважав би шляхетним, якби така пропозиція надійшла від команди переможців блоку „Нашої України”.
„На наш погляд, потрібно було б реалізовувати те, що говорив Ющенко на Майдані, що опозиція мала б мати гарантовані права, а зокрема, керівництво трьох комітетів: бюджетний, свободи слова та організованої злочинності”, ― зазначив нардеп.
Вчора Президент України Віктор Ющенко призначив віце-спікера ВРУ Олександра Зінченка Державним секретарем.
Олександр Зінченко до цього часу був членом фракції СДПУ(О). Віце-спікером ВРУ він став за квотою цієї фракції.