Ми на сьогодні маємо політичну, відповідальну, регіональну владу, ― заявив в коментарі „Прес-Тайм” перший секретар ЛОО СДПУ(О), народний депутат Ігор Шурма, говорячи про 100 днів діяльності голови Львівської ОДА Петра Олійника.
„У зв’язку з тим, що голова обласної держадміністрації очолив партію НСНУ і те, що при формуванні всієї вертикалі виконавчої гілки влади взяла на себе представників політичних партій, які входили в „Силу народу”, то можна говорити, що ми маємо політичну, відповідальну владу. І через 100 днів ми будемо мати повне право питати цю владу, за виконання своїх обіцянок”, ― сказав він.
При цьому Ігор Шурма зазначив, що Петро Олійник порушує 78 і 120 статтю Конституції, суміщаючи посади голови ОДА і народного депутата України.
„Тим самим, він порушує закон „Про державну службу України” і закон „Про корупцію України”. Ну, скажіть мені, будь ласка, як можна боротися з корупцією і шукати злочинців в області, якщо губернатор опускається до того, що користується безкоштовним перельотом як народний депутат Львів-Київ”, ― наголосив він.
На думку Ігоря Шурми, інвестиції, які залучив у вугільну промисловість Петро Олійник, навряд чи можуть бути реалізовані з декількох причин.
„По-перше, закриття соціально-економічних зон і територій пріоритетного розвитку і ліквідація преференцій приведе до того, що буде відтік інвестицій. На сьогоднішній день, те, що відбувається в Яворові, навряд чи, воно приверне увагу іноземних інвесторів. Більше того не зрозуміло, як пан Олійник буде реалізовувати програму Уряду і Президента стосовно закриття соціально-економічних зон, оскільки, у свій час, він був автором законопроекту про створення спеціальної економічної зони у Червонограді”, ― пояснив нардеп.
Ігор Шурма також також назвав „абсолютно не прозорими абсолютно безвідповідальними кадрові призначення на Львівщині”.
„Як головами районних держадміністрації можуть стати люди без освіти, інваліди другої групи, люди, які не мають, взагалі, досвіду роботи в державній службі. Це означає, що кадровий резерв і кадровий потенціал в даної політичної структури не є такий вичерпний”, ― сказав він.
„Я думаю, що три „П” – патріотизм, професіоналізм і порядність на Львівщині перетворені у два етапи три „П”. Перший етап - це є „Політика, Політика і Політика”, а другий етап – „Передовсім Парламентські Перегони”, ― наголосив Ігор Шурма.
Не зважаючи на це, на думку нардепа, Петро Олійник „щиро намагається щось зробити з користю для Львівщини”.
„Він насправді є патріотом своєї держави, у доброму розумінні цього слова. Однак, враховуючи те, що дані політичні сили стали заручниками своїх передвиборчих обіцянок, йому не вдасться зреалізувати, на мій погляд, за 100 днів свої заплановані заходи”, ― додав Ігор Шурма.