П'єрлуїджі Колліна є достатньо авторитетним у футбольному світі арбітром. Невже він не здатен навести лад у нашому суддівстві, чи він просто не хоче цього робити?

Колліна в Україні працює не безкоштовно. Його місячна зарплата 25 тисяч євро. У нас він уже майже три роки. Тож, тут італієць заробив близько мільйона євро. Що ви від нього хочете? У нього все гаразд.

Є багато запитань по роботі Колліни, ми ще не усе показали у своїй програмі. Одне із них стосується арбітрів, яких Колліна ввів у Вищу лігу, особливо у цьому році. Раніше, щоби потрапити в елітний дивізіон, арбітр повинен був пройти усі щаблі – попрацювати на рівні ігор товариства "Колос", першості області, судити ігри дитячих змагань і так далі. Такі судді, як Віталій Годулян чи Андрій Шандор свого часу могли обслуговувати по 2-3 матчі  дитячих команд. Вони поступово йшли до ігор Вищої ліги. А зараз можна півроку попрацювати в другій лізі, стільки ж у першій і перейти в Прем’єр-лігу. І який у неї може бути авторитет? Що вона знає і який має досвід? Колліна спершу довірив суддівство недосвідченим арбітрам, а потім, своїм листом, їх почав топити. Не розумію його.

Колліну важко запідозрити в "кумівстві" чи в чомусь такому. Як гадаєш, які мотиви керують італійцем?

"Кумівство" ще потрібно довести. Єдине, можна лише стверджувати, що дехто із суддів має привілейоване становище. Мені здається, що це стосується Сергія Бойка. До нього Колілна ставиться по-особливому. У мене немає жодних доказів. Але свої слова можу підтвердити тим, які помилки робить Бойко і те, як Колліна його виправдовує. Будь-яке рішення цього арбітра італієць виправдовував. Будь-яке. Тому і стверджую, що Бойко у привілейованому становищі. Дехто каже, що ця людина найближчим часом може потрапити в топ-групу європейських суддів і обслуговувати ігри Ліги чемпіонів.

Можна простежити тенденцію по якості обслуговування ігор тої чи іншої команди?

Тенденції не відстежував, тому про це нічого сказати не можу. У мене взагалі враження, що судді на футбольному полі займаються самоствердженням чи самореалізацією. Вони хочуть нав’язати свою волю, бути такими, як Колліна. Італієць їм ж постійно торочить: "Ви повинні бути господарями становища". Але не завжди треба бути господарем становища. Із Віталієм Годуляном не є близьким товаришем, але хочу його знову згадати. Якби він у матчі "Динамо" - "Шахтар" вигнав Ярмоленка, був би не просто скандал, а Бог знає що. А Годулян зумів стримати емоції, не показати червоної картки, на яку заслуговував Ярмоленко. Є дух гри і арбітри повинні це розуміти. А вони починають запалювати світлофори - жовте, червоне, знову жовте, червоне.

Були перед Колліною нарікання на суддівство, тоді говорили про "конфлікт інтересів" керівника Федерації. Запросили рівновіддаленого від усіх авторитетного фахівця, а проблеми нікуди не ділися. У нашому футболі взагалі можна навести порядок, чи це не реально поки не зміниться усе суспільство?

Якась одна людина проблему вирішити не може. Потрібно, щоби власники клубів зібралися і домовилися більше не давати гроші на суддів. Хто щоб не говорив, але арбітрам платять практично усі. Хтось із представників клубу виходить на арбітра і каже: "Нам не треба підсуджувати, але якщо ми виграємо, ти отримаєш певну суму грошей". Як гадаєте, це хабар чи ні?

Тож, більшості вигідна ця ситуація…

Потрібна воля керівників клубів і співпраця із правоохоронцями. Одного-другого за руку спіймали, покарали і на цьому усе закінчиться. Тоді у нас реально будуть суддівські помилки, а не упередженість.

Джерело: Футбол24