Пане Ігоре, розкажіть будь ласка як приймався бюджет розвитку Винників на 2009 рік і які його найбільші проблеми?

Кожну сесію я починаю з того, що я прошу секретаря ради і мера надати необхідні документи, які б дали мені можливість вивчити питання що будуть розглядатись на черговій сесії. Ми приймали бюджет, який лежав навіть не на столі, а під столом у доповідача - головного бухгалтера міськради.

Вона оперувала цифрами. На слух сприйняти це людині, яка чує їх вперше, досить тяжко.

Тобто це все говорить про те, що самий бюджет готувався для того, щоб він автоматично був прийнятий і ніхто не задумувався для чого він.

Тобто депутати не мали на руках проекту бюджету?

Проект бюджету отримали за п’ять хвилин до початку сесії, на підозрілих папірцях,  а проектів рішень не бачили з першого дня моєї каденції. В мене така думка, що це все ініціюється людьми, які відповідають за організацію сесій, щоб депутати не мали можливості вивчити дані питання.

А як тоді готувалася бюджетна сесія, проект бюджету ж мав пройти через депутатські комісії?

Сама підготовка до бюджетної сесії почалася за два тижні до розгляду цього питання, коли один із заступників мера прийшов на земельну комісію і сказав - давайте продамо землю, щоб наповнити бюджет.

Я запитав – а що в нас є вільні землі? Тому що всі офіційно говорили, що вільної землі у Винниках вже немає. А виходить що хтось знає, що є вільна земля і мовчить, то значить нехтуються офіційні черги населення на землю. Значить можливий торг і можливі якісь незаконні дії. А значить те, що говорять останні 4 роки про безпардонний продаж землі у Винниках, має під собою підстави.

Тому цікаво, чому неодноразові перевірки КРУ, прокуратури безрезультатні

Коли я попросив показати на комісії де саме є вільна земля, то питання одразу закрилося і закінчилося тим, що, мовляв, давайте зберемося всі разом і будемо вирішувати як наповнювати бюджет. Напевно почули те, що не хотіли почути.

У якому розмірі був затверджений бюджет?

Натомість спеціальний фонд бюджету міста був затверджений на сесії 26 лютого, він  складає 3,196 млн. грн., з яких фонд розвитку - 1,724 млн. грн.

Наскільки цей бюджет реальний до виконання? Минулорічний бюджет розвитку був не виконаний на 70%, думаю, цього року 800 тис. грн. недобір буде точно.

Мер хоче наповнити бюджет за рахунок оренди, за рахунок повернення коштів автовласників, які сплачують податки (ці кошти застрягли у міському бюджеті Львова - Жуковський), продажу комунальної власності (місцевий ринок, нічний клуб «Галактика» та ін.).

Коли бюджет формується за рахунок прогресивних ідей, то він має шанс на виживання, а коли він формується за рахунок продажу майна, земель, машин, то це екстенсивний шлях. З часом він вичерпає себе.

А які фракції підтримали цей проект бюджету?

Голосували Партія регіонів, «Наша Україна» та Соціалістична Партія.

Які б Ви проблеми виділили у Винниках, які потребують нагального вирішення, але вони не враховуються у бюджеті або враховуються не достатньо?

Таких проблем є немало.

У місті Винники є 9 зупинок, які не відповідають нормам безпеки, санітарним нормам, нормам правил перевезення пасажирів. Були пропозиції, від депутатів, привести ці всі зупинки в один якийсь тип відповідно до архітектурних рішень, приєднати до них тимчасові споруди (кіоски) і за кошти інвестора зробити ці зупинки. Так роблять багато міст. У винниках є підприємці, які попри кризу готові взяти ці зупинки і облагородити їх.

Однак на сесії було прийнято рішення виділити з бюджету 6 тисяч гривень для виготовлення якоїсь одної чи двох зупинок. Це все знову ж таки робиться під столом, тому що ніде не було оголошено конкурсу. Чи зупинки вже мають власника, який за рахунок міста їх відремонтує?

Я думаю на це запитання відповідь дасть час.    

Прикро що це робиться тоді, коли у місті Винники, яке знаходиться за 6 км від Львова досі немає каналізації та систем водопостачання.

Зараз вся нижня частина міста після того як зійде сніг буде у жахливому санітарному становищі

«Пора» неодноразово піднімала це питання, оскільки воно входило в нашу програму. Минулого року нам обіцяли виділити кошти, щоб зробити технічну документацію, однак це так і не було зроблено.

Цього року таки виділили 300 тис. грн. Ми домовились, що робиться технічна документація на центральну трубу і по мірі надходження коштів ми вкладаємо кошти для її виготовлення. У результаті технічну документацію виготовили не на всю вітку, а лише на триста метрів.

Мені сказали, що це було зроблено лише до стадіону, де нібито буде будуватися готель. Тобто замість того, щоб зробити технічну документацію на все, то вони зробили кусок разом з трубою комусь під готель.

Я не виключаю, що до кінця каденції хтось матиме готову ділянку, зекономивши на каналізуванні. А мешканці як не мали каналізації, так і не будуть мати.

Цікаво те що проектна документація вже є на одній з приватних фірм, до якої мають відношення представники місцевої влади і дякуючи яким, вона буде продаватись по маленьким часточкам, як на базарі, але з постійно прогресуючим підняттям ціни та одним і тим же виконавцем робіт.
   
У нас також є проблема з будинком «Просвіти», який був збудований на в кінці дев’ятнадцятого століття за рахунок мешканців міста. На сьогодні там є декілька дитячих груп, де безкоштовно займаються діти. Коли у минулому році на осінь цей будинок горів, то ні мер, ні депутати не виділили ні копійки, щоб зробити елементарний ремонт тої частини будівлі, яка горіла. Тому, що у тій частині, яку орендує під офіс «Наша Україна» зроблений гарний ремонт, а там де безкоштовно займаються діти – як Бог дасть. Закінчилось тим, що «пористи» дістали з кишень по 50-100 грн. і найняли майстрів, які це все зробили.        

На сесії я дізнався випадково, що передбачалося виділити 20 тис. грн. на перенесення пам’ятника Івану Франку, який знаходиться біля СШ №47 і стоїть там майже з моменту відкриття школи. Однак фракції «Пора» вдалося  домогтися переведення частини цих коштів на  поточний ремонт, обгорілої частини будинку «Просвіта».

У чому Ви вбачаєте головну проблему, яка заважає розвитку Винників?

Влада зовсім не враховує думку мешканців щодо проблем міста. Влада не надає належної уваги рішенню проблем самих городян їх сьогоденню. Таке враження, що місто готується анулюватися саме по собі. Тому що місто, яке не має каналізування, лікарень, дитячих садочків, мусить підпорядкуватися Львову.

Я думаю, чи мер часом не працює саме над тим, щоб з карти виколоти таке місто як Винники.