Головний тренер «динамівців» Ігор Зінкевич проаналізував виступи «Динамо» у чемпіонаті, а також розповів про подальші перспективи ВК «Динамо».

Бронза за два дні

Перший матч, в якому перемогли 13:10 вдався набагато краще, а у другій грі нам трішки не поталанило. Ведучи 5:1 ми не забили шостий м’яч, коли Лащ виходив віч-на-віч із воротарем севастопольців… Далі пішла контратака і ми пропустили. За 1. 40 до завершення матчу при рівному рахунку наш захисник Дмитро Завадовський забив вирішальний сьомий м’яч. А у час, який залишався ми зуміли вистояти. Тому бронзові медалі обійшлися нам за дві дні. А це добре, зважаючи на те, що не потрібно грати третій матч, який грати завжди дуже важко.

У матчах плей-оф «Севастополь» чимось здивував?

Ні, не здивував. У чемпіонаті з ними зіграли шість матчів, в яких п’ять разів перемагали і лише один раз поступилися. Щоправда, перед матчами плей-оф виникла дивна ситуація. П’ятий тур перед бронзовим плей-офо ми також грали у Дніпродзержинську. У п’ятому турі за збірну Севастополя не виступало багато основних гравців, які вже приїхали на матчі плей-оф. Мабуть, це була економія сил з їхнього боку на раунд плей-оф. Щоправда, я такої тактики не схвалюю. «Динамо» виїхало 15-ма гравцями, які грали і в турі чемпіонату і в двох бронзових матчах.

Зараз команда піде у відпустку?

Поки що у відпустку ще не йдемо. До 1 червня будемо ще тренуватися, бо у збірної України повинні бути спаринг-матчі. А вже з 1 червня підемо у відпустку. Далі 3-8 вересня плануємо провести у Львові Кубок України з водного поло. Підготовку до цих змагань розпочнемо з липня. Щоправда, це все у планах, а як вийде насправді не берусь прогнозувати.

А чи задоволені Ви тим, як виглядала команда впродовж всього чемпіонату?

По-перше, задоволений тим, що у цьому турнірі в складі нашої команди взяла велика кількість молодих гравців. Ці гравці отримали чудову можливість спробувати свої сили серед дорослих та набути певного досвіду. Передусім мова йде про молодих гравців «Динамо» 1993-1995 років народження. Щоправда, задоволеним всім на сто відсотків, звісно, не можу бути. Є ще багато моментів, над якими варто багато працювати. На жаль, у нас трішки мало часу для цього, бо ці гравці паралельно беруть участь у молодіжній збірній України. Наприклад, зараз семеро наших гравців залишаться у Дніпродзержинську на тренувальному зборі, опісля якого поїдуть на чемпіонат Європи, відбіркові поєдинки, які відбудуться у Варні (Болгарія). А вже по приїзді звідти, підуть у відпустку, після якої зберемося усі разом 1 липня. Найголовніше у цій ситуації те, щоб усі вони залишилися у команді, а не кудись перейшли. Найголовніше зберегти команду.

Табло – позичити, ворота -- купити

Ви згадали про Кубок України.

Ми дуже прагнемо, щоб Львів нарешті побачив водне поло. Саме тому хочемо провести в нашому місті Кубок України. Щоправда, виникають певні проблеми. Зокрема проблема поля, яке потрібно купити. А це доріжки, ворота, на які потрібні гроші. Будемо шукати меценатів та спонсорів, які б оплатили необхідну для цього суму. Та ще й до всього не має табла. Однак, якщо табло ми ще можемо у когось позичити, то ворота неодмінно потрібно купити. Не варто забувати ще й про кошти, які необхідно знайти для оренди залу. Тут усі надії покладаю на керівництво міста та області. Та ще й ми з 1999 року не грали у Львові, тому дуже хочемо, аби наші вболівальники побачили нас у рідному місті. Адже, коли ми граємо у Дніпродзержинську, то місцеві вболівальники нас уже знають і окремі з них за нас навіть уболівають. Та все ж ми хочемо, щоб нас побачили наші львівські вболівальники.

На скільки проведення Кубка України з водного поло у Львові у майбутньому стане сплеском відродження цього виду спорту у місті кам’яних левів?

Відродження водного поло у Львові простежується. Особливо на юнацькому рівні. Нещодавно ми провели хороший юнацький турнір в «Аквапарку». Останнім часом наші юні ватерполісти 1994; 1995 та 1996 років народження стали чемпіонами України. Зараз відродження вже розпочалося, найголовніше цю хвилю втримати. Тут величезні кошти забирає оренда і це при тому, що «Аквапарк» дає нам знижки. Однак я вже зараз бачу, що з 5-6 турнірів на рік зараз йде скорочення до двох, бо не має таких коштів, щоб оплачувати такі турніри. А на ті змагання, які ми проводимо в маленькому басейні не всі команди хочуть їхати, враховуючи малі розміри басейну. Ще одна чи не головна проблема Львова – це те, що у нашому місті не має необхідних басейнів і це при тому, через два роки що 16 липня 2014 року виповниться рівно сто років з часу проведення першого матчу у Львові, який було проведено на вулиці Вітовського.

Які заходи плануєте до цієї знаменної дати?

У планах провести хороший представницький турнір та зберегти до того часу наше львівське ватерпольне «Динамо».

На фото: Ватерпольне Динамо знову з медалями

Джерело: СПОРТИВКА