Окрасою туру стане матч лідерів чемпіонату маріупольського «Іллічівця» та львівського «Динамо». Головний тренер галичан Ігор Зінкевич розповів про підготовку своєї команди до відповідальних матчів в турі.

Ігоре Іллічу, чи вдалося команді потренуватися на «великій» воді перед матчами у Харкові?
На жаль, ні. На «великій» воді потренуємося лише у Харкові. У Львові тренування ми проводили, однак вони не були такими позитивними як би це було у великому басейні. У малому басейні складно награти якісь комбінації, підготувати супернику сюрпризи. Басейни – це наша велика проблема, цим уже нікого не здивуєш. Задоволений фізичною підготовкою команди. Через різні причини певний час були відсутніми Єзерський та Скуратов, однак вони уже приєдналися до команди. А тими гравцями, які повністю пройшли збір, я задоволений. Перша гра у нас буде з харківським «Слобожанцем». Не знаю в якому стані ця команда зараз. Нам буде важко у цьому матчі, адже буде перша гра у великому басейні.

Найважчим у турі, мабуть, буде матч з «Іллічівцем». Які сильні сторони цієї команди?
Сильна сторона «Іллічівця» - зіграність складу. Ця команда уже багато років грає одними і тими ж виконавцями. Також команда грала у чемпіонаті Росії, де набиралася безцінного досвіду. На відміну від нас, у них є можливість тренуватися на «великій» воді.

Не так давно «Динамо» перемагало «Іллічівець» у фіналі кубка України. Вочевидь, Ви знаєте і слабкі сторони цієї команди…
Будемо їх шукати (сміється.) Після матчу у Кубку ми програли їм у чемпіонаті з рахунком 6:7. Звісно, хочеться виграти, однак це спортивна гра, в якій переможця визначити складно. Будемо старатися на засмутити своїх вболівальників.

Чи здивувало Вас те, що маріупольці знялися з чемпіонату Росії?
Причини не в поразках. Бачу тут тільки фінансові проблеми. Як би команда не програвала, це великий досвід, особливо для тих ватерполістів, яких грали мало. У них є можливість награти склад. Пограти в такому чемпіонаті мріє кожна команда.

І на останок, прокоментуйте призначення Валерія Завізона головним тренером ватерпольної збірної…
З ним багато грав в чемпіонатах Радянського Союзу. Він має великий досвід. Утім, як у нього підуть справи без коштів, сказати важко. Без коштів, без зборів та виїздів на змагання перспектив не бачу. Якщо федерація не створить умов, надіятися на щось марно.

Джерело: waterpolo.org.ua