Про це доктор історичних наук, професор політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань розповів під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент Вголосу

Олексій Гарань зазначив, що зараз важко сказати, чи вийдуть українці на вулиці, бо «у 2004 році за кілька місяців до виборів соціологи теж не фіксували, що люди вийдуть на вулицю. Тобто тоді передбачень масових протестів не було, а тим не менше, це сталося».

Політолог наголосив, що імовірність масових виступів українців залежить від того, наскільки великими і явними будуть фальшування виборів зі сторони влади, позаяк в 2004 році це було очевидно. Натомість тепер треба буде доводити ситуацію по кожному окрузі.

Крім того, Олексій Гарань додав, що реакція людей буде залежати і від соціально-економічної ситуації в країні.

«На жаль, ми побачили, що просто так виходити захищати свободу, тобто абстрактні цінності, не дуже масово виходить поки що. Хоча окремі протести є потужними», – констатував політолог.

Він додав, що імовірність революції залежить і від здатності лідерів опозиції, адже «тут якраз перевіряється здатність політичних сил підняти і очолити цей протестний рух».

Олексій Гарань наголосив, що для мобілізації людей будуть потрібні зусилля.