Ми не знаємо коли і яка саме коаліція буде сформована в Києві, але для нас вже є очевидним той факт, що позитивним наслідком дострокових виборів стало усвідомлення того, що львівська правляча еліта втратила силу. Акела промахнувся! І Олійника, і Садового – обох слід усунути. Справа ця обіцяє бути запеклою і нелегкою, особливо у випадку з лідером «Самопомочі» Садовим. Але її робити треба...

Олійник

Олійник – це вже навіть не Акела, а просто кульгава качка львівського політикуму.

Сьогодні міська організація НСНУ поставила питання руба, зажадавши, щоб Олійник визначився і відмовився від однієї із займаних ним посад: або губернатора, або голови ЛОО НСНУ. Його феєричні успіхи на обох фронтах втомили навіть однопартійців. І якщо на посаді голови ОДА йому ще якось вдавалося викручуватися, списуючи власну неспроможність упередженим ставленням з боку уряду Януковича, а також маніпулюючи цифрами статистики, то результатами волевиявлення виборців не поманіпулюєш! Попри всі махінації влади під час дострокових виборів, БНУНС з тріском програв вибори на Львівщині.

Ніхто не змушував Олійника обіцяти в Києві, що БНУНС набере на Львівщині 50% голосів виборців, і навіть поставити підпис під цією обіцянкою. Одного цього факту цілком достатньо, щоб вимагати усунення Олійника з посади голови ЛОО НСНУ.

Губернаторське крісло з-під Олійника першим почав вибивати БЮТ. Це природно, оскільки БЮТ є переможцем виборчих змагань на Львівщині, плюс у нього за ці роки нагромадився досить довгий список претензій до лідера ЛОО НСНУ.

Проте участь у цій кампанії, як стверджують київські джерела, беруть майже всі партії, які сьогодні складають Блок НУ-НС, і навіть частина НСНУ. Отож, ця посада є предметом серйозних торгів між ними.

Зрозуміло, що президент не хоче віддавати Львівщину Юлії Тимошенко, але розміняти Олійника, перевівши свого лизунця на якусь почесну посаду до Києва, вочевидь доведеться – надто вже всім допік Олійник на Львівщині. Звичайно, президент старатиметься, щоб посаду голови Львівської ОДА посіла людина, особисто віддана Віктору Ющенкові. Наскільки нам відомо, Секретаріат президента вже запросив у Львові об’єктивки на можливих претендентів на губернаторське крісло. Однак, найвірогідніше, серед кандидата на губернаторську посаду шукатимуть в Києві. Ним може стати, наприклад, екс-міністр Кабміну Богдан Буца.

Навряд чи Тимошенко серйозно воюватиме з Ющенком за посаду голови Львівської ОДА, але ЮВТ може поборотися за крісло міського голови Львова.

Садовий

Ми передбачали, що Андрію Івановичу ще не раз відгукнеться лютнева «тарифна» сесія. Тоді, здобувши тактичну перемогу над ЮВТ, Садовий навіть не усвідомив, що ця перемога – Піррова.

Садовий — майстер не вирішувати конфлікти, а створювати їх.

Можливо, це анекдот, але розповідають таку історію. Тоді, у лютому, на "тарифній сесії", Юлії Володимирівні на прощання подарували пишний букет. Тимошенко передала ці квіти Садовому. Недолугий львівській мер став дякувати Юлії Володимирівні, заявляючи, що розцінює цей подарунок як знак примирення і порозуміння. На що ЮВТ без посмішки поглянула на Садового і спокійно сказала: «Це не букет. Це – вінок».

Нині претензії БЮТ до міського голови Львова виглядають об’єктивними і позбавленими політичного забарвлення: Садовий своєю бездіяльністю ставить під загрозу проведення Євро-2012 у Львові. Це очевидно. Цю тезу складно заперечити. Як мильні бульбашки лускають усі його «грандіозні плани» і обіцянки: побудувати 70 готелів, реконструювати аеропорт, збудувати стадіон. Ну, а про дороги, цілодобове водопостачання та вирішення проблеми сміття взагалі вже просто смішно згадувати. Садовий – голий король. І навіть десятки журналістів та піарщиків, які за кошт громади обслуговують Садового, неспроможні цього сховати.

Додайте до цього всього ще історію з продажем Євро-2012 Львовом Харкову чи Одесі, і розумієш, що вона далеко не безпідставна. Адже в любому випадку її організатори залишаються не тільки в матеріальному виграші, але й матимуть на кого спихнути всі свої прорахунки та невдачі.

Технологія усунення Садового з посади міського голови Львова не тільки існує, але й вже була апробована у Львові. Маємо на увазі зняття з цієї посади Любомира Буняка двома третинами голосів депутатів міськради. Це абсолютно реально в ситуації з Садовим. Але, якщо в ситуації з Буняком перехідним мером став секретар міськради Зіновій Сірик і на той момент це влаштовувало більшість депутатів, то в теперішній ситуації, відповідно до закону, будуть призначені позачергові вибори міського голови. А отже постає питання хто стане наступним міським головою? Зрозуміло, що передумовою усунення Садового є досягнення домовленостей між основними політичними гравцями у Львові щодо іншого претендента на цю посаду. Чи можливо це? Адже часу для реалізації цієї всієї комбінації не так вже й багато.