У рейтингу країн світу, сприятливих для гей-туризму, Україна опинилася на 95 позиції з 197 країн і регіонів. Рейтинг "Індекс гей-туризму" Spartacus Gay Travel Index) сформувала та опублікувала компанія Spartacus Travel.

Зазначається,  що Gay Travel Index  сформований опираючись на 14 критеріїв у трьох категоріях.

Перша категорія - цивільні права. В ній оцінюється, чи дозволено представникам секс-меншин вступати в шлюб, чи існують в країні антидискримінаційні закони і чи однаковий вік згоди  у гетеросексуальних і гомосексуальних пар.

Друга категорія - тут реєструється будь-яка дискримінація. Для прикладу, сюди входять обмеження на поїздки для ВІЛ-інфікованих людей та заборона на проведення парадів чи інших демонстрацій.

Третя категорія - оцінюються загрози особам з нетрадиційною сексуальною орієнтацією - переслідування. тюремне ув'язнення чи смертна кара.

Україна у сумі за всі категорії отримала 2 бали. У рейтингу вона знаходиться на одній позиції з Вірменією, Грузією, Гондурасом, Перу та Філіппінами.

"Україна - країна з великою гостинністю і доброзичливими, гостинними людьми. З терпінням і деякою обачністю, мандрівники-геї побачать Україну цікавим, унікальним і красивим місцем. Міста з найбільшою присутністю геїв - Київ (столиця), Львів, Одеса, Дніпро, Донецьк, Харків", - пишуть в компанії про країну.

Росія ж у рейтингу опинилася на 159 місці, Польща - на 83-му, Литва - на 57-му, Латвія - на 68-му, Білорусь - на 137-му.

Лідерами у цьому рейтингу є Канада, Португалія та Швеція. США - на 47-й позиції.

До найбільш небезпечних країн для ЛГБТ-туристів у 2019 році потрапили Саудівська Аравія, Іран, Сомалі та Чеченська республіка.

Як писав "Вголос", у м. Гамберсайд, що у Великій Британії, поліція допитала чоловіка через те, що той вподобав пост, в якому критикували ЛГБТ-спільноту.