У вівторок, 21 січня, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі презентували Глобальний індекс соціальної мобільності.

Йдеться про покращення матеріального становища людей та соціального статусу.

У відповідному рейтингу Україна розташувалася на 46-й позиції (загалом у списку 86 країн). Наша держава набрала 61,2 бала зі ста можливих.

Найбільшу кількість балів Україна набрала в сфері охорони здоров'я - 73,3 з 100.
Другий результат за кількістю балів Україна отримала за можливостями людини знайти роботу - 71,9 бала, 38-е місце. Піднятися вище за середину рейтингу нам допоміг, швидше за все, показник "безробіття робочої сили з базовою освітою" (тобто з незакінченою середньою).

Таких працівників у нас нарахували всього 1,1% від загальної кількості робочої сили (2-е місце). Тому що за іншими показниками в оцінці можливостей праці (безробіття серед людей з середньою і вищою освітою, безробіття серед жінок тощо) Україна виявилася на 50-60-х позиціях рейтингу.

На першому місці Україна опинилася тільки за одним показником в соціальному розділі: доступ жителів сільської місцевості до електроенергії (100%, 100 балів). Але за низкою показників займала місця в першій двадцятці рейтингу:

8-е місце - співвідношення учнів і вчителів у дошкільній освіті - 9,3 учня на одного вчителя;
18-е місце - витрати на соціальний захист - 22,2% ВВП;
20-е місце - співвідношення учнів і вчителів в початковій освіті - 13;
26-е місце - відсоток голодуючих підлітків - 9,2%.

Найгірший показник Україна продемонструвала в рейтингу країн щодо політичної стабільності та захищеності від насильства - 80-е місце серед 81 країни (на останньому місці Пакистан).

Як писав "Вголос", столиця України потрапила до рейтингу “розумних міст” світу.