Індійська космічна програма готує висадку на південний бік Місяця, де ще не була жодна країна. І коли вони туди дістануться, то розпочнуть дослідження можливості добувати на супутнику Землі безвідходного ядерного палива, яке коштує трильйони доларів. Про це пише УНІАН із посиланням на Bloomberg.

У жовтні індійський відповідник NASA запустить місяцехід для дослідження цілини на поверхні Місяця. Апарат буде аналізувати зразки ґрунту, шукаючи сліди води і Гелію-3. На Землі цей ізотоп дуже рідкісний, але на природному супутнику нашої планети його стільки, що теоретично його видобування могло б забезпечити всі країни енергією на 250 років.

«Країни, здатні привезти цей ресурс з Місяця на Землю, будуть диктувати процес. І я не хочу бути серед них, я хочу очолити їх», – сказав голова Індійської організації дослідження космосу (ISRO) Кайласавадіву Сіван.

Видання зазначає, що місія зміцнить позиції Індії серед країн, які здійснюють польоти на Місяць, Марс і інші космічні об’єкти, задля наукової, комерційної чи військової вигоди. Уряди США, Китаю, Індії, Японії і Росії змагаються з приватними компаніями Ілона Маска, Джефа Безоса і Річарда Бренсона у запуску супутників, роботів, астронавтів і навіть туристів у космос. Запуск місяцехода – це лише перший крок масштабної програми ISRO, яка передбачає також виведення космічної станції на орбіту і відправку індійських астронавтів на Місяць. Втім, Нью-Делі поки не визначив точні часові рамки всіх етапів.

Китай – єдина країна, яка відправляла апарати на Місяць з початку тисячоліття. Їх апарат «Чан’е» висадився на місячній поверхі в 2013 році.