Так звана медична реформа, проведена в Україні за останні роки, призвела до катастрофічних наслідків.

Про це говорили медики в ефірі “Народного толк-шоу” на телеканалі НТА.

“Ми втрачаємо надзвичайно висококваліфікованих фахівців вузької спеціалізації. Медична реформа, яка запроваджується, передбачає ліквідацію цілих напрямків, зокрема, інфектологія теж постраждає. Хто тоді нас лікуватиме – складне питання.

Мені сподобалося інтерв’ю, яке дали провідні фахівці інституту Коха – це найкращий у Європі заклад – вони сказали, що мають неадекватну систему надання медичної допомоги в Європі з огляду на ті проблеми, які виникли з коронавірусом. Тож потребуватимуть суттєвих змін і відразу по завершенню великої біди перейдуть на реорганізацію системи протиепідемічного захисту не територіально, а загалом у розрізі держави. Тобто ще тільки розпочалася біда – вони вже бачать негаразди і думають, як з ними боротися”, – зазначила доктор медичних наук, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медичного університету ім. Д.Галицького Наталія Виноград.

“Ще з 2010 року була просто знищена система санітарно-епідеміологічного нагляду, санстанції знищені. Інфекційна служба фактично не працює. У районах офіційні ліжка “благополучно” “реорганізовували” – тобто скорочували ті ліжка і звільняли лікарів. Крім того, було скасовано інтернатуру після навчання в медичних вишах по інфекційних хворобах. А тепер задумайтесь…Інфекційні хвороби – це ж складова національної безпеки!” – додав лікар-інфекціоніст Андрій Орфін.

Повний запис ефіру дивіться тут: