Челсі Меннінг, колишнього аналітика розвідки американської армії, що провела чотири роки у в’язниці за надання секретної інформації WikiLeaks, відправили за ґрати через тиждень після звільнення з в’язниці.

Відповідне рішення в четвер, 17 травня, ухвалив суддя федерального окружного суду в Олександрії, штат Вірджинія, передає «USA Today».

Меннінг проведе не більше 18 місяців у в’язниці через те, що продовжує відмовлятися свідчити перед присяжними у справі WikiLeaks.

«Я скоріше помру з голоду, ніж зміню свою думку з цього приводу. І коли я кажу це, я кажу це буквально», – сказала Меннінг під час слухань у суді.

Мойра Мельцер-Коен, адвокат Меннінг, сказала, що вона розчарована рішенням судді. Вона каже, що Меннінг «відома своєю принциповістю» і нове ув’язнення не має сенсу, тому що жодна кількість позбавлення волі не може змусити її змінити свою думку.

Прокурор Захарій Тервіллігер зі свого боку сказав, що він все ще сподівається, що Меннінг передумає. Він відмовився розповісти, що він буде робити, якщо Челсі Меннінг продовжить відмовлятися від свідчень.