Олександр Неберикут повідомив, що «Опора» відслідковувала двійників (людей з однаковими іменами і прізвищами) у складі різних комісій в межах одного округу.

До прикладу, якщо проаналізувати склад ДВК трьох округів Львівщини (115, 116, 117, 118), то одна особа є в трьох дільничних виборчих комісіях, але від різних суб’єктів політичного процесу. Такі випадки, за словами Олександра Неберикута, є непоодинокими.

«Дуже часто можна простежити певну закономірність між тим, що одні і ті самі люди ішли від кількох партій. Очевидно, що або одна людина в межах цих партій готувала ці подання, або вони якось між собою кооперувалися», – зазначив аналітик «Опори».

Він наголосив на тому, що інформаційно-аналітична система «Вибори-2012» мала б відслідковувати цих двійників. Хоч у деяких комісіях після введення результатів система справді виявляла цих двійників, але в першу чергу цих двійників знаходили між різними ДВК. Тобто система не фіксувала двійників в межах однієї ДВК. Так само вона часто «не бачила» двійників між різними округами.

«Тобто я не розумію, в чому проблема: або ця система належним чином не функціонує, і вона тоді не виконала покладеної на неї функції в межах покладеної на неї процедури, або недопрацьовували технічні працівники і члени дільничних виборчих комісій, які «не проганяли» всіх цих прізвищ, хоч вони і були змушені це робити», – наголосив Олександр Неберикут.