Як відзначає група, сьогоднішнє рішення Уряду України сформувати резервний фонд у розмірі 6,8 млрд грн для оборони країни - безсумнівно, правильний і надактуальний крок.

Разом з тим, кажучи про зростання витрат на оборону (поки, на жаль, все одно недостатньому), ми, група «Інформаційний Опір», пропонуємо військово-політичному керівництву вжити ряд заходів, які в сьогоднішній ситуації є необхідними.

«Зі свого боку, ми, як елемент демократичного цивільного контролю над оборонною сферою (інструмент - громадська організація «Центр військово-політичних досліджень») беремо на себе відповідальність за громадський контроль і освітлення даних процесів - незалежно від рішень, які прийматимуться Урядом і керівництвом МО України», – йдеться у повідомленні.

Натомість група пропонує:

«1. Встановити жорсткий контроль і прозорість (хоча б у плані загального розподілу ) виділених на оборону коштів.

У цьому зв'язку нас особливо насторожує той факт, що в цей час в керівництві структур МО та ГШ ЗСУ з'являються (або залишаються) люди не з самою бездоганною репутацією, які фігурували раніше в різного роду корупційних скандалах навколо діяльності Міноборони. Не в силах впливати на кадрові призначення, ми, попри це, обіцяємо, що всіма силами будемо контролювати на предмет корупційних діянь їх нинішню діяльність.

2. Екстрено розробити плани щодо формування нових частин і підрозділів збройних формувань в Україні з їх дислокацією у наших східних кордонах (з урахуванням створення Національної гвардії України).

Цей крок дозволить не тільки вирішити проблему забезпечення захисту наших південно-східних регіонів з точки зору військової безпеки, а й частково вирішити питання зайнятості населення в цих областях.

3. Сформувати позицію щодо різкого підвищення обсягів державного оборонного замовлення.

Цей крок дозволить вже зараз давати конкретні обіцянки щодо забезпечення замовлень від МО України та інших «силових» структур для підприємств українського ОПК. Оскільки основна їх маса зосереджена в південно-східних областях України, це дозволить будувати конкретні плани щодо створення робочих місць у регіонах, де ми сьогодні спостерігаємо складну політичну ситуацію. А також дозволить говорити про загальний економічний (і, як наслідок, соціальному) розвитку цих областей».