19 червня на Яворівському полігоні Західного оперативного командування відбулось відкриття багатонаціонального тактичного навчання „COOPERATIVE BEST EFFORT 2005”.

Військове навчання буде проходити десять днів, з 19 по 30 червня, за участю понад 1100 військовослужбовців з 27 країн: Болгарії, Канади, Греції, Угорщини, Литви, Польщі, Іспанії, Туреччини, Великобританії, СІЛА, Австрії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Хорватії, Македонії, Грузії, Казахстану, Молдови, Швейцарії, Ізраїлю, України, Боснії І Герцеговини, Сербії і Чорногорії, Єгипту, Кувейту і Катару.

Метою навчання є підготовка підрозділів країн, які готують свої національні контингенти до ротацій.

В ході тренувань буде використовуватись 197 одиниць стрілецької зброї іноземних держав.
Від України - 130 одиниць військової техніки, з них: 12 одиниць бронетанкової, 118 одиниць автотранспортної техніки та 93 одиниці стрілецької зброї.
Для проведення маневрів створено штаб керівництва та багатонаціональний батальйон, до складу якого увійшли три багатонаціональні роти, зокрема, Україну в підрозділі представляють військовослужбовці Національного контингенту „УКРПОЛБАТ" та фахівці від спецпідрозділу по боротьбі з тероризмом „Омега".
Керівництво навчанням здійснює Командування Сухопутних військ Об'єднаного командування НАТО в Південній Європі.
Співкерівники навчання: заступник командира 13-го армійського корпусу Західного ОК полковник Петро ЛИТВИН та офіцер взаємодії штабу Сухопутних військ Об'єднаного командування НАТО в Південній Європі полковник Корнел ПАУЕЛ.

Навчання "Кооператив Бест Еффорт - 2005" відбувається у кілька етапів.
Протягом 15-17 червня прибували інструктори, котрі оснащували навчальних місця та готували керівний склад (командирів відділень, взводів, рот, штабу батальйону).

У період від 15 до 18 червня тривав приїзд учасників навчання, їх розміщення та ознайомлення з районом проведення навчання.
19 червня - церемонія відкриття навчання.

Практична фаза навчання складається з трьох етапів.

Перший етап - 20 - 22 червня - індивідуальна підготовка, яка передбачає виконання вправ зі стрілецької зброї.
Протягом цього етапу, особовий склад ознайомиться зі зразками стрілецької зброї іноземного виробництва, тактико-технічними характеристиками озброєння та військової техніки.
Також в зазначений термін відбудеться змагання, яке складатиметься з виконання стрільб зі стрілецької зброї, кидання ручних гранат, марш-кидку на 3 км.

Другий етап —23-25 червня - з військовими планується провести заняття щодо несення служби на контрольно-перепускному пункті, протидії екстремістам, конвоювання та ескортування, патрулювання, охорони важливих об'єктів тощо.

Третій етап — 27 - 29 червня — тактичне навчання багатонаціонального батальйону.
26 червня - День культури із залученням Ансамблю пісні і танцю Західного оперативного командування.
ЗО червня - День високоповажних осіб.

Цього ж дня розпочнеться згортання військ, відбуття учасників навчання до пунктів постійної дислокації
Зберігання стрілецької зброї, боєприпасів, приладів здійснюватиметься в стаціонарних, обладнаних системами захисту, кімнатах для зберігання зброї.
Медичне забезпечення особового складу підрозділів, надання першої медичної допомоги та евакуація хворих з навчальних місць до медичного пункту центрального містечка здійснюватиметься медичним взводом, до складу якого включений середній медичний персонал разом з санітарним транспортом. Для надання кваліфікованої медичної допомоги від 1120 центрального військового клінічного госпіталю виділяється медична бригада у складі хірурга, анестезіолога-реаніматолога, терапевта, двох медичних сестер з санітарним автомобілем та водієм.

Навчання такого типу щорічно проводяться в країнах - членах Програми „Партнерство заради миру" під керівництвом Сухопутних військ Об'єднаного командування НАТО в Південній Європі зі штаб-квартирою в місті Мадрид (Іспанія).

Планується, що у церемонії відкриття навчань "Соорегаtivе Веst Еffогt 2005" візьме участь командувач військ Західного оперативного командування генерал-лейтенант Михайло Куцин, командувач Сухопутних військ Об'єднаного командування НАТО в Південній Європі тризірковий генерал Ініго Перез Наварро та Інші високопосадовці.

Прес Тайм