Прикриваючись статусом журналіста та намагаючись відвернути увагу громадськості від виявлених органами прокуратури фактів порушень вимог земельного законодавства, головний редактор газети «Експрес» Починок І.П. продовжує намагатись дискредитувати органи прокуратури.

Вже вкотре прокуратура Львівської області змушена звертатися до громадськості через незаангажовані засоби масової інформації з приводу спростування недостовірної інформації, яка публікується на шпальтах газети «Експрес».
У своїй статті «Прокурори «пощитали» з підзаголовком «Керівництво обласної прокуратури й далі невтомно переслідує журналістів», редакція газети вказує на явно вигадані факти переслідування журналістів органами прокуратури.
Разом з тим, з метою перевірки інформації щодо можливого пошкодження сторонніми особами автомобіля Починка І.П., вчинення погроз та переслідування з боку невідомих, прокуратурою Львівської області скеровано відповідне доручення в Пустомитівський РВ ГУ МВС України у Львівській області. Хід проведення даної перевірки перебуває на контролі прокуратури області.
Стосовно тверджень редакції газети «Експрес» щодо обстрілу приміщення редакції, з’ясовано, що 28.04.2009 року у Франківський РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області надійшла заява головного редактора ТзОВ «ВГ«Експрес» Бондаренка Б.В. з приводу пошкодження 27.04.2009 року скла вікна у приміщенні його кабінету, що знаходиться у редакції газети за адресою: м..Львів, вул.Володимира Великого, 5 (а).
У ході додаткової перевірки зазначених матеріалів встановлено та опитано Ковалика Ю.І., котрий пояснив, що наприкінці квітня 2009 року, перебуваючи у своєму помешканні, із пневматичної гвинтівки, яку йому придбав батько, з метою розваги, без будь – яких інших цілей, здійснив декілька пострілів по птахах, у напрямку видавництва.
Коваликом Ю.І. добровільно видано працівникам міліції зазначену пневматичну гвинтівку.
Згідно висновку балістичного дослідження № 5607 від 25.10.2009.року, проведеного по металевому предмету, що вилучений при огляді місця події 28.04.2009 року, зазначений металевий предмет може бути деформованою кулькою до пневматичної зброї калібру 4,5 мм. Зазначені кульки до боєприпасів та їх частин не належать.
За результатами проведеної перевірки, 02.11.2009 року відносно Ковалика.Ю.І. прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи за ст. 296 КК України на підставі п. 2 ст. 6 КПК України.
Також, 06.10.2009 року Франківським РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області проводилась перевірка в порядку ст.97 КПК України за фактом пошкодження 06.10.2009 року скла вікна у приміщенні ТзОВ «ВГ«Експрес», що розташоване по вул.Володимира Великого, 5.(а) у м. Львові.
Із матеріалів перевірки вбачається, що у ході проведеного слідчо-оперативною групою огляду місця події 06.10.2009 року, у склопакеті (склі) вікна кабінету керівника відділу маркетингу ТзОВ «ВГ «Експрес» Смаль.С.М. виявлено пошкодження у вигляді отвору овальної форми з нерівними краями. Інших пошкоджень на меблях та речах у кабінеті виявлено не було, також не виявлено предмету, дія якого спричинила пошкодження скла. Уламки скла, що утворилися внаслідок його пошкодження, з місця події вилучені.
У ході перевірки опитаний експерт НДЕКЦ при ГУ МВС України у Львівській області, котрий повідомив, що малоймовірно, щоб виявлене пошкодження скла утворилось внаслідок попадання кулі боєприпасу вогнепальної зброї, оскільки куля такого боєприпасу повинна була б спричинити пошкодження на предметах навпроти скла, чого у даному випадку виявлено не було. Натомість, наявне пошкодження скла могло утворитися внаслідок попадання кулі пневматичної зброї чи, навіть предмету, випущеного за допомогою рогатки.
Окрім цього, опитаний у ході перевірки Смаль С.М. вказав, що пошкодження скла він виявив близько 11.00 год. 06.10.2009 року, оскільки з 09.00 год., коли він прийшов на роботу, уваги на вікно не звертав. Коли утворилось вказане пошкодження, він сказати не може.
Також, у ході перевірки опитані мешканці навколишніх будинків та інші особи, однак жоден з них пострілів у ніч з 05.10.2009 року на 06.10.2009.року не чув, їх спокій та громадський порядок у вказаний період порушений не був.
Жоден із опитаних працівників редакції газети «Експрес» не вказав, що пошкодження скла пов'язане із здійсненням законної професійної діяльності журналістів.
Разом з тим, по матеріалах призначено криміналістичне дослідження, на вирішення якого поставлено питання про наявність слідів металізації на уламках скла, що вилучені при огляді місця події. У зв’язку з недостатністю досліджувального матеріалу, спеціалістами НДЕКЦ при ГУ МВС України у Львівській області заявлено клопотання про надання для дослідження склопакету із ушкодженням.
У той же час, начальником юридичного відділу ТзОВ «ВГ «Експрес» Малярчуком О.О. відмовлено у наданні працівникам міліції вказаного склопакету, що унеможливило проведення дослідження.
За результатами додаткової перевірки зазначених матеріалів, 29.10.2009.року Франківським РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи за ст.ст. 194 і 296 КК України на підставі п. 2 ст. 6 КПК України.
Із прийнятими рішеннями про відмову в порушенні кримінальної справи за обома матеріалами погодились прокуратура області та Генеральна прокуратура України.
Що стосується публікацій редакції газети «Експрес» щодо фальсифікації документів, зокрема, підробки підпису начальника управління охорони навколишнього природного середовища м.Львова Онищенко Л.С. у Акті огляду технічного стану пам’ятки архітектури 1907 – 1910 р.р. будинку № 17 – 19 на проспекті Т.Шевченка (ох. №405М, №406М) у м.Львові від 28.11.2008 року, то такі також не відповідають дійсності.
Як пояснила сама Онищенко Л.С., вказаний підпис виконаний нею, а дані, включені у Акт, відповідають дійсності. Чому журналісти газети «Експрес» вирішили, що вказаний підпис є підроблений, їй невідомо, принаймні, від неї вони таку інформацію не отримували.
Повторно звертаємо увагу громадськості та й редакції «Експрес», що будівля № 17 – 19 на пр.Тараса Шевченка не перебуває на балансі органів прокуратури, а є комунальною власністю Львівської обласної ради. Окрім цього, будівля, в якій розташована прокуратура області, віднесена до Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, а відтак я перебуває під особливим режимом охорони. Саме тому, відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», Львівська міська рада та Львівська обласна рада, зобов’язані, згідно ст.39 цього Закону, забезпечити збереження та утримання пам’ятки архітектури місцевого значення в належному стані, і це не є чиєюсь «забаганкою», як це випливає з публікацій газети «Експрес».
Також, при наданні пояснень з приводу публікацій газети «Експрес» Онищенко Л.С. сама зазначила: «Газета «Експрес» некоректно висвітлила інформацію щодо проведення ремонтно – реставраційних робіт пам’ятки архітектури 1907 – 1910 р.р. будинку № 17 – 19 на проспекті Т.Шевченка. Вказана пам’ятка є унікальною, а тому потребує проведення вказаних ремонтно – реставраційних робіт. Оскільки вона перебуває у комунальній власності, кошти можуть та повинні виділятися із бюджету».
Крім цього, автор статті, без наведення жодного факту, голослівно, робить висновки про те, що «…прокуратура області займається окозамилюванням, оскільки всі важливі резонансні навмисні вбивства давно і безнадійно забуксували в кабінетах некваліфікованих прокурорів, очолюваних паном Баганцем, котрий щочетверга впродовж кількох років лише імітує активність у цьому напрямі».
Однак, все це не відповідає дійсності, оскільки такого поняття як «важливі резонансні навмисні вбивства» не існує, а кожне вбивство, незалежно від того хто став потерпілим внаслідок його вчинення, є особливо тяжким злочином.
Окрім цього, журналісти газети «Експрес» не врахували, що відповідно до вимог чинного кримінально – процесуального законодавства, розслідування умисних вбивств відноситься до компетенції органів внутрішніх справ, а не прокуратури.
Разом з тим, враховуючи, що умисні вбивства відносяться до особливо тяжких злочинів, а процес їх розкриття є дуже складним, що вимагає від слідчих і оперативних працівників органів внутрішніх справ відповідних знань та вміння їх застосувати у межах, наданих законодавством України, тому всі ці злочини перебувають на особистому контролі прокурора області, у тому числі і вбивства, які залишились нерозкритими з минулих років, коли О.Баганець на займаній посаді на Львівщині не перебував.
Більше того, робота, яка проводиться прокуратурою області упродовж 2008 – 2009 років щодо протидії умисним вбивствам сприяла тому, що усі злочини вказаної категорії, які вчинені протягом поточного року, розкриті, а винні особи притягнуті до кримінальної відповідальності.
Так, дійсно, прокурором області особисто щочетверга проводяться заслуховування стану розкриття та розслідування нерозкритих умисних вбивств, що були вчиненні як у поточному році, так і у минулих роках. Тільки протягом 2009 – 2010 років під його головуванням було заслухано 34 справи.
Наслідком такої діяльності протягом 2008 – 2010 років розкрито низку резонансних умисних вбивств.
Якщо автор статті вважає такі дії лише «імітацією активності», то результати роботи свідчать про зворотнє.
Яскравим прикладом такої роботи є розкриття умисного вбивства темношкірого студента, громадянина Нігерії Салаудіна Ш.А., яке вчинено в умовах неочевидності 18.01.2009 року на вул. Підвальній, 13 у м.Львові.
Під головуванням прокурора області проведено 15 оперативних нарад, на яких заслуховувався стан розкриття та розслідування цього зухвалого злочину, а їх проведення та кваліфіковані вказівки з боку прокурора спонукало працівників міліції більш активно проводити слідчо-оперативні заходи з метою встановлення особи злочинця.
Як наслідок, 10.12.2009 року, за вчинення вбивства Салаудіна Ш.А. було затримано підозрювану особу, яка у подальшому була арештована, їй пред’явлено обвинувачення у вчиненні тяжкого злочину. На даний час кримінальну справу скеровано до суду для розгляду по суті.
Окрім цього, ведеться кропітка слідча та оперативно-розшукова робота по розкриттю умисних вбивств минулих років.
Зокрема, на особливому обліку прокурора області перебуває стан розкриття умисного вбивства з вогнепальної зброї підприємця Кульчицького І.І., яке мало місце 17.07.2008 року у центральній частині міста Львова.
Прокурором області особисто проведено понад 20 оперативних нарад щодо стану розкриття та розслідування цього тяжкого злочину, під час яких слідчим та оперативним працівникам надавалася методична допомога у проведенні слідчо-оперативних заходів.
Внаслідок активізації роботи по кримінальних справах про умисні вбивства минулих років, вже у цьому році встановлено особу злочинця, який ще на початку січня 2003 року зґвалтував та вчинив умисне вбивство неповнолітньої Риженко В. на території Личаківського району м. Львова.
Окрім цього, встановлено та затримано особу підозрюваного, який у квітні 2007 року вчинив умисне вбивство Павлюка В.П. у м. Червонограді. Не зважаючи на те, що з метою уникнення відповідальності за цей злочин, злочинець переїхав на постійне місце проживання в один із обласних центрів центральної частини України, його було викрито та затримано.
На даний час досудове слідство по вказаних справах триває.
Також, вважаємо за необхідне нагадати громадськості, що розповсюдження недостовірної інформації, з метою дискредитації правоохоронних органів та органів влади, є характерним для редакції газети «Експрес».
Зокрема, ще у березні 2008 року прокуратурою області проведено перевірку за зверненням заступників голови обласної державної адміністрації з приводу публічного звинувачення редакцією газети «Експрес» у замаху на дачу хабара працівникам редакції за позитивне висвітлення діяльності ЛОДА у вказаному виданні, за наслідками якої відмовлено у порушенні кримінальної справі за ознаками складу злочину, передбаченого ст.369 КК України, на підставі п.1 ст.6 КПК України – тобто за відсутності події злочину.

Приймаючи до уваги вищенаведене та те, що редакція газети «Експрес» жодним чином не відреагувала на мотивовані клопотання органів прокуратури довести до відома громадськості достовірну інформацію з приводу ремонту приміщень на проспекті Т.Шевченка, 17 – 19 у м.Львова та з інших питань, прокуратура області ще 22.02.2010 року звернулась до Господарського суду Львівської області з позовною заявою до ТзОВ «Експрес медіа груп» про спростування недостовірної інформації, викладеної у випусках газети «Експрес» від 14 – 21.01.2010 року під назвою «Для прокурора грошей не шкода», від 21 – 28.01.2010 року під назвою «Зате прокурору тепліше», від 28.01. – 04.02.2010 року «А церкви і музеї хай заваляться», а також захист ділової репутації органу прокуратури. Розгляд справи на даний час триває.