Про це під час прес-конференції повідомила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

В.Грицак отримав антипремію у номінації «За найбрутальніше порушення права на приватність» та «За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини».

Цією ініціативою, за словами Т.Печончик став ініційований В.Грицаком законопроект «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який 29 листопада підписав Президент.

«Небезпека цього закону на думку жюрі в тому, що він створює нову мегабазу даних під назвою «Єдиний державний демографічний реєстр, куди будуть вноситись всі відомості про кожну особу, про її родину, відцифрований зразок підпису, обличчя особи. Це є наступом на приватність і на особисте життя, оскільки будь-який чиновник зможе отримати доступ до інформації про персональні данні кожного громадянина України. По-друге, немає гарантії до кого ще може потрапити ця база данних», – сказала Т.Печончик.

Вона також нагадала, що В.Грицак є лауреатом антипремії вже вдруге. Вперше він отримав будяк у 2007 році.

Щороку 10 грудня Українська Гельсінська спілка з прав людини вручає Антипремію «Будяк року» особам та організаціям, які найбрутальніше порушують права людини.

Джерело: УНН