В пояснювальній записці до проекту закону нардеп нагадує, що при прийнятті рішення про примусове повернення з України заборона щодо подальшого в'їзду в Україну не є обов‘язковою.

На думку ударівця, примусове повернення, яке не супроводжується забороною щодо подальшого в’їзду в Україну, не виконує у достатній мірі завдання адміністративно-правового заходу, а навпаки надає змогу іноземцю продовжувати свою протиправну поведінку.

Нардеп додає, що в свою чергу при прийнятті рішення про заборону щодо подальшого в'їзду в Україну строком на три роки, порушується принцип індивідуалізації відповідальності. Цей принцип вимагає, щоб при виборі конкретного адміністративно-правового заходу враховувались всі обставини вчиненого правопорушення і особа порушника.

Реалізації зазначеного принципу при закріпленні в законодавстві сприятиме можливості вибору строку заборони щодо подальшого в'їзду в Україну, виходячи із характеру правопорушення і особи винного.

Відповідно метою проекту закону є врегулювання питання щодо заборони подальшого в'їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства.

Конкретно законопроектом пропонується внести відповідні зміни до законодавства, згідно з якими встановлюється обов‘язкова заборона в’їзду при прийнятті рішення про примусове повернення з України. Проте, в той же час встановлюються мінімальний і максимальний  строки заборони в'їзду – від 6 місяців до 3 років.