Суботній вечір в палаці Потоцьких. Роздача інтелектуальних слонів від журналу "Ї". На відміну від норвезької 3-d анімації "Звільніть Джиммі", де місцеві торчки зашили в дупу цирковому слону 7 кіло героїна, слоники журналу "Ї" зроблені з чистого срібла. Принаймні, так заявляють організатори.

Братство кільця, чи краще сказати, братство срібного слона презентують охоронці дверей сприйняття у інтелектуальні орденоносці такі мени: Гендальф сірий, він ж Мітрандір зі своєю чарівною паличкою в образі Олеся Пограничного та Арагорн, він ж Колоброд, він ж Тельконтар, він ж Енвін’яр у образі Тараса Возняка.

Саме вони стоять на сторожі до чарівного ельфійського лісу Лоріен, де й буде відбуватись нагородження 3-х відважних та інтелектуальних хобітів, імена яких Ви взнаєте, після закінчення речення про ведучих цієї, на велике щастя, безпантячої та здорової церемонії.

Ведучими орденоносної кавалерки були: Арвен Ундоміель в образі Ірини Магдиш та Леголас в образі Юрка Прохаська.

Як і було обіцяно одним реченням вище, зараз ви читаєте імена 3-х відважних хобітів нагороджених 2-ма орденами "За інтелектуальну відвагу" та 1-ю відзнакою "За добру справу". Отож, пані і панове нагородження доторкнулось своїм чарівним сріблом наступних менів:

Фродо Беггінса в образі Мустафи Джемільова – за наполегливу, послідовну, несхибну і невпинну мужність у відновленні і збереженні національної та громадянської гідності кримськотатарського народу в Україні.

Перегріна Тука в образі директора видавництва "Дух і літера" Леоніда Фінберга – за видання найбільшої в Україні серії філософсько-релігійних і інтелектуальних текстів, за організацію конструктивного інтелектуального українсько-єврейського діалогу.

Семуайза Гемджі в образі Петра Рихла – за багаторічну перекладацьку працю задля відтворення неповторної багатокультурності Буковини.

Відзнакою "За добру справу", окрім Петра Рихла, були також нагороджені автори і виконавців проекту "Серія альбомів: Коломия у давній поштівці" Валерій Ковтун та Іван Монолатій.

Але оскільки ці мени загубились у ріпітних приспівах пісні Квітки Цісик про їх славне місто, нагороди було передано у транзитні руки франківця Єшкілєва з обов’язковою підпискою на 100% передачу цих нагород своїм героям.

Тим більше, що Єшкілєв працює з дружиною одного з кавалерів цієї відзнаки. Попросимо панство не вдаватись до непотрібних конотацій. Дякую.

От і все. Все було класно і весело. Без пантів, яких у таких випадках буває фігова туча. Гальорка мовчки терпіла своє стояння. Ведучі були на висоті. Оркестрик видував мідні труби. Ті, хто сидів на кріселках, не висовувались без потреби. І взагалі, не висовувались. Можуть, якщо захочуть.

Нагороди знайшли правильних героїв. Все пучком.

Хочеться подякувати Леоніду Фінбергу за офігетітельну виставку "Культур-ліга. Художній авангард 1910-1920-х років" з поштовими марками намальованими Марком Шагалом, Ісаком Рабиновичем, Давидом Штеренбергом, Робертом Фальком, Олександром Тишлером, Ель-Лисицьким та інших, яка відкриється 20 грудня в Національному художньому музеї України.

І особлива та здоровезна подяка Петру Рихлу за переклади Пауля Целана та за видану книгу його поезій. Сподіваюсь, що Фінбергу та Рихлу вдасться видати в "Дусі і літері" нового Целана. Це б було гіперкруто.

Всьо, до побачення. До нових зустрічей в ефірі.

P.S. До такої бадьорої суботньої вечірки додається також суботній і абсолютно несподіваний download інді-рокової китайської банди Lonely China Day.

Їх цьогорічний альбом "Sorrow", без питань, вставляє цьогорічний веселці Radiohead по самі гланди. Хто б міг подумати? Китайський інді. Без тупих закосів під західні лекала. Оригінально, незвично і круто. Китайський інді з запливами в построк та інші експерименти. Radiohead, 65daysofstatic, Mogwai, Godspeed You! Black Emperor збираються на канікули в Пекін. За досвідом.