Заступник голови Державного департаменту інтелектуальної власності Валентин Чеботарьов звинувачує телекомпанії «Интер», «Студія «1+1», Національну телекомпанію України в порушенні авторських прав при використанні музики. Про це він заявив під час засідання координаційної ради з питань авторського права при Держдепартаменті 24 червня.

За його словами, телекомпанії дотепер не підписали договори з організаціями колективного управління, що представляють права авторів, і відмовляються платити за використання музики. «Я скажу грубо - ви є піратами», - сказав Чеботарьов.

Чеботарьов відзначив, що Держдепартамент неодноразово звертався до НТКУ, однак отримав відповідь, що в телекомпанії немає бюджетних коштів на оплату за користування авторськими правами.

Водночас Чеботарьов відзначив, що багато радіостанцій уже давно уклали договори на використання музики, зокрема це все провідні радіостанції України.

Він також сказав, що насамперед укладають договори ті компанії, де є іноземний капітал. Зокрема, за словами Чеботарьова, однією з перших договір на використання музики в приміщеннях своїх ресторанів підписала компанія «MacDonalds Україна». Крім того, платять за використання музики у своїх приміщеннях універмаг «Україна», ЦУМ, центри оптової торгівлі Metro.

За словами представників організації колективного управління, дотепер не налагоджена система визначення категорій організацій і відповідно суми, що вони повинні платити за використання музики. У зв’язку з цим організації мають намір до кінця 2006 року визначити такі методики, а вже в поточному році налагодити систему оплати з боку телерадіокомпаній.

Як повідомлялося, у квітні США залишили Україну в «списку-301» країн, що мають проблеми з дотриманням прав на інтелектуальну власність, і зберегли відносно України економічні санкції.

ProUa