Існують популярні схеми обману туристів, які діють у багатьох країнах і мають бути відомі всім мандрівникам.

1. Фальшиві поліцейські

Чи знаєте ви, як виглядає справжній поліцейський в країні, куди ви попрямували подорожувати? До того ж на багатьох популярних курортах місцева влада створює підрозділи туристичної поліції, у яких є своя особлива форма та емблеми. Як показує практика, більшість туристів не знайомі з зовнішнім виглядом поліцейських, але, не замислюючись, довіряє людям в поліцейській формі і вважає їх дії легальними. Чим це може загрожувати?

Схема обману
Зазвичай такі поліцейські підходять до туристів самостійно, починаючи контакт з перевірки паспорта. При цьому у ваших документах виявляються якісь порушення і "поліцейський" пропонує пройти у відділення. Бачачи стурбованість жертви, він погоджується "вирішити питання" на місці за готівку. І багато туристів воліють заплатити

Що робити
Вам досить настоювати на своєму і не визнавати "помилки з документами", яку Вам намагаються нав'язати. Спробуйте висловити згоду пройти у відділення, попросіть показати вам посвідчення поліцейського - ці дії руйнують схему фальшивих поліцейських, як правило, вони самі намагаються закінчити спілкування.

2. Торгівля підробленими дорогоцінними каменями і килимами

Вирушаючи на відпочинок до країн Близького Сходу або Азії, хочеться привезти з собою не тільки екзотичні враження, а й предмети розкоші, які на місці виробництва коштують набагато дешевше, ніж у нас. Любов туристів до крамниць з дорогоцінними каменями і килимами давно стала золотим дном для аферистів.

Схема обману
Ви заходите в магазинчик, де, за словами знайомого гіда або таксиста, продаються камені або килими за найкращою в усьому місті ціною. І майже з порога господар лавки показує вам нібито вражаючий товар (нерідко при поганому освітленні) і робить настільки вигідну пропозицію, що відмовити практично неможливо ... Знайома ситуація для багатьох туристів. У підсумку ті, хто здійснює покупку, через деякий час, придивившись, виявляють, що дорогоцінні камені не справжні, та й придбаний "старовинний килим" далеко не ручної роботи і не з вовни.

Що робити
У питаннях шопінгу не довіряйте рекомендаціям гідів та інших представників місцевого туристичного бізнесу. Переважна більшість з них має особисті домовленості у магазинах і направляє туристів саме туди в обмін на комісійні від продавців. І не забувайте, що дійсно якісний товар не може коштувати дешево і продаватися поспіхом і в напівтемряві. Якщо торговець не дає вам розглянути товар, як слід і квапить з покупкою - це вірні ознаки обману.

3. Таксисти-аферисти в аеропорту

У багатьох випадках таксі - єдиний спосіб дістатися до готелю в незнайомій країні. Ця залежність туристів від таксі активно використовується нечистими на руку водіями.

Схема обману
Перше, що зазвичай намагаються зробити нечесні таксисти - взяти за поїздку в три рази дорожче, користуючись тим, що пасажири ще не встигли зорієнтуватися у місцевих цінах. Іноді можуть захотіти оплату вперед, після чого привезти в невідоме місце, а за доставку за потрібною адресою знову вимагати оплату. Втомлені після дороги туристи, які не знають місцевої мови і мріють тільки про те, як би скоріше дістатися до готелю - легка жертва для таких шахраїв.

Що робити
Краще всього заздалегідь, до поїздки, дізнатися розцінки на таксі від аеропорту до міста. І при спробі таксиста назвати вам завищену ціну, відповісти, що заплатите за стандартними розцінками: стільки-то і не більше. Зазвичай водій, бачачи вашу поінформованість, не сперечається і відразу приймає умови поїздки. Якщо в аеропорту є служба замовлення таксі, варто нею скористатися. І, звичайно, в жодному разі не можна оплачувати поїздку до тих пір, поки вас не привезли за потрібною адресою.

4. "Не той" готель

Якщо ви не вибрали готель заздалегідь і розраховуєте зорієнтуватися на місці, будьте подвійно обережні. Подібна ситуація може призвести до знайомства з шахраями.

Схема обману
У поїзді чи автобусі балакучий попутник з числа місцевих жителів, довідавшись, що ви шукаєте готель, поспішає порадити "одне гарне місце" і навіть телефонує туди дізнатися, чи є вільні номери. Може згадуватися назва готелю, що свідчить про приналежність його до відомої готельної мережі (Sheraton, Hilton та інші). Люб'язний попутник допомагає вам зловити таксі, дає водієві точну адресу і бажає доброго шляху. Добравшись до готелю, ви оплачуєте кілька ночей, але, відійшовши від рецепції і оглянувши номер, переконуєтеся, що умови проживання абсолютно не відповідають ціні. І навіть назва готелю виявляється Sharaton або Helton. Гроші, заплачені за розміщення, вже не повернути ...
Цей популярний спосіб обману - це змова вашого "випадкового попутника" не тільки з готелем, але і з таксистом, якому і був зроблений попереджувальний дзвінок.

Що робити
По можливості плануйте поїздку заздалегідь, вибираючи готель за відгуками туристів і бронюючи його самостійно, наприклад, через Інтернет. Міжнародні системи бронювання не тільки гарантують рівень заявлених готелем послуг, але і допомагають сплатити розміщення в захищеному режимі, а також розглянуть ваші претензії і допоможуть повернути гроші.
Якщо ж заздалегідь вибрати готель неможливо, скористайтеся послугами офіційних інформаційних центрів для туристів, які можна знайти прямо в аеропорту чи на вокзалі прибуття. Співробітники інфоцентрів допоможуть вибрати надійний готель по вашому бюджету.

5. Увага, моторолери!

Мрієте виїхати до Таїланду, Гоа або іншу екзотичну країну, щоб взяти в оренду моторолер і по мальовничій дорозі самостійно добиратися до пустельних пляжів? Ця інформація для вас.

Схема обману
У багатьох країнах, де моторолери - популярний засіб пересування, взяти такий транспорт в оренду дуже зручно для мандрівників. Умови дуже прості, та й ціни низькі. Спокусившись доступністю моторолера, ви берете його в оренду в першому-ліпшому пункті прокату. В момент повернення з'ясовується, що на корпусі моторолера є подряпини, а то й вм'ятини. Власник прокату вимагає оплатити ремонт і називає дуже високу ціну. Поліція в такі ситуації не втручається, з пункту прокату вас просто не відпускають, заставу не повертають, і туристи в результаті змушені розщедритися.
Іноді, коли моторолер не має зовнішніх пошкоджень, вас може зачепити водій іншого моторолера прямо під час руху. Це може виконуватися на замовлення власника пункту прокату і також призвести до вимоги значної суми грошей з туристів.

Що робити
Перед тим, як забирати свій транспорт з пункту прокату, як мінімум сфотографуйте його з усіх сторін. Покажіть фото власнику. Постарайтеся включити пункт про те, що моторолер в повному порядку, в договір оренди.
Оскільки випадки шахрайства найчастіше фіксуються в пунктах прокату поблизу від готелів, постарайтеся уникати їх, вибирайте транспорт в оренду в тих пунктах, що розташовані в центрі міста і орієнтовані на місцевих жителів.

За матеріалами travel.mail.ru