Як повідомляє прес-служба Інтерполу, запит українських правоохоронних органів, поданий ще в березні 2014 року, із закликом оголосити в міжнародний розшук («червона картка») четвертого президента України Віктора Януковича за підозрою у зловживанні владою і причетності до масових убивств під час акції «Євромайдан» (кінець 2013-го початок 2014 року) відхилено.

«Червоні повідомлення (видані 12 січня 2015 року) не пов'язані з попереднім запитом, який зробила влада України в березні 2014 року з проханням видачі «червоного повідомлення» для розшуку Віктора Януковича за звинуваченням у зловживанні владою і вбивстві. Це прохання (від березня 2014 року) Інтерпол оцінив як таке, що не відповідає нормам і правилам організації, воно отримало відмову», – ідеться в повідомленні.

Це прохання української влади Інтерпол визнав політичним.

Як писав «Вголос», учора міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Інтерпол задовольнив новий запит України й оголосив Януковича, а також екс-прем'єра Миколу Азарова, екс-голову Мінфіну України Юрія Колобова та екс-голову «Укртелекому» Георгія Дзекона в міжнародний розшук за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах.