МНС оприлюднило офіційну інформацію щодо нещасних випадків на горі Говерла Верховинського району Івано-Франківської області. У Міністерстві з надзвичайних ситуаций повідомили, що ніхто з чотирьох постраждалих не брав участі у масовому сходженні на Говерлу, передає 5 канал.

Через перепад атмосферного тиску від серцевої недостатності померла одна особа. Від влучення блискавки смертельно вражено одну особу та дві особи з різними ступенями важкості шпиталізовано.

Люди, що постраждали на Говерлі, не мають жодного стосунку до вчорашнього масового сходження людей на гору за участі президента Ющенка. На цьому наполягають у Міністерстві з надзвичайних ситуацій.

За повідомленням МНС, на вершині гори почалася гроза, град та сильний вітер. Від удару блискавки постраждав 24-річний житель Коломийського району Івано-Франківської області. Рятувальники і медики надали йому першу медичну допомогу. Ще один грозовий розряд влучив у мешканця Закарпаття, чоловік загинув на місці. Його сина у шоковому стані шпиталізували. Через серцеву недостатність на Говерлі помер мешканець Чернівецької області. Окрім цього, до рятувальників, за допомогою знайти учасників сходження на Говерлу, звернулося четверо людей. За повідомленням МНС, всі вони вже знайшлися.

Охочі зійти на Говерлу робили це максимально неорганізовано, їх ніхто не зупиняв і не контролював. Сходження було стихійним, без дотримання елементарних правил безпеки. Про це розповів "5-му каналу" очевидець суботніх подій. За словами свідка, організатори також не мали прогнозу Гідрометцентру, тому акція могла закінчитися ще трагічніше.

І, за словами очевидця, блискавка влучила також і в парасольську охоронця Президента Ющенка.