Однак, як повідомляє кореспондент Вголосу, інваліди не провели повноцінного пікету, оскільки їх одразу запросили у приміщення ЛОДА.

У Львівській ОДА зібралися представники зі Стрия, Буська, Радехова, Бродів та інших районних центрів області. Вони прийшли з плакатами «Другов, геть з посади, звільни місце молоді!», «Трутні, геть з Пенсійного фонду», «Чорнобильський закон – не шмата», «Яковець! Чорнобильцям належить соціальний захист».

Вони стверджують, що пенсійний фонд заборгував їм від 50 до 70 тис. грн., а апеляційні суди, до яких звертаються інваліди з цього питання, приймають рішення зазвичай на користь Пенсійного фонду.

Інваліди просять представників Пенсійного фонду та судів не затягувати час при вирішенні питань про надання їм додаткових соціальних гарантій, які інвалідам зобов‘язалася надавати держава.

Як зазначила голова фонду «Діти Чорнобиля Львівщини» Валентина Буринок, працівники Пенсійного фонду знаходять будь які причини, аби не виплачувати соціальні гарантії інвалідам.

«Ми просимо владу Львівщини, щоб нам, інвалідам-чорнобильцям, платили так, як у всіх регіонах України. Пенсійний фонд відмовляє нам без всяких причин. Вони просто затягують час, щоб не виплачувати грошей, які нам належать. Іноді вони кажуть, що в них нема грошей, що в бюджеті на нас не закладено коштів, іноді подають на нас скарги в апеляційний суд, іноді просто мовчать. Вони просто говорять, але письмових відповідей нам не дають», - розповіла інвалід Чорнобиля ІІ групи Тетяна Фещенко.

Валентина Буринок зазначила, що, якби Пенсійний фонд виконував усі рішення суду, сьогодні в адміністрації не зібралась би така кількість інвалідів-чорнобильців.