Римська єпархія опублікувала в офіційному органі Ватикану - газеті "Оссерваторе романо" - повідомлення про те, що розпочато процес зарахування до лику святих Іоанна Павла Другого.

У зв'язку з цим газета просить всіх, хто був свідком чудес, які творив за життя Іоанн Павло Другий, присилати документальні свідоцтва з описом цих подій.

До цього, 13 травня, на зустрічі з духівництвом італійської столиці, БЕНЕДИКТ ХVI оголосив про те, що збирається почати процедуру беатифікації Кароля Войтили.

Звично за церковними канонами, процес беатифікації може розпочатися лише через п'ять років після смерті людини.

Проте, враховуючи заслуги Іоанна Павла Другого, новий Папа Римський вирішив знехтувати цим терміном і дав вказівку розпочати процес беатифікації.

У минулому й сам Іоанн Павло Другий теж ухвалював подібні рішення, розпочавши процес зарахування до лику святих матері Терези майже одразу ж після її смерті. Мати Тереза, яка померла в 1997 році, була офіційна зарахована до лику блаженних вже в 2003 році.

Як правило, сам процес беатифікації займає досить тривалий час.

Спочатку до Ватикану повинно бути надане велике за обсягом досьє на кандидата в блаженні, що містить документи і свідоцтва, які підтверджують його благочестиве життя, а головне - хоча б одне чудо, яким це життя супроводжувалося. Наприклад, несподіване зцілення тяжкохворого.

Потім проводиться якась подібність судового процесу, на якому заслуховують свідчення як прихильників канонізації, так і його супротивників, тих, хто не вірить в чудеса, створені кандидатом. Колись такого обвинувача навіть призначали, іменуючи "адвокатом диявола".

Якщо "процес" завершується на користь кандидата, його досьє надходить на розгляд в Конгрегацію у справах святих, де "справу" розглядає вже інша комісія, яка повинна визначити, чи не має приписуване кандидату чудо якого-небудь наукового пояснення.

Якщо комісія не знаходить такого пояснення, конгрегація підтверджує, що чудо дійсно мало місце, і зробив це чудо саме кандидат.

Тільки після цього Папа Римський підписує відповідний офіційний акт про проголошення нового святого.

РІА „Нововсти”