Республіканська партія України налаштована “підтримувати дії влади, якщо вони справді направлені на демократизацію суспільства, на підвищення добробуту населення. Водночас партія не виключає свого перебування в опозиції – але не стільки до конкретних владних персоналій або структур, скільки до їх дій і рішень, які утискають права громадян або знижують їх життєвий рівень. Яскравим прикладом таких дій є недавнє штучне здешевлення курсу долара”, - заявив у Сумах народний депутат України, перший заступник голови РПУ Юлій Іоффе. У ході наради з активом Сумської обласної партійної організації РПУ він закликав республіканців активніше брати участь у вирішенні соціальних проблем Сумщини і подякував однопартійцям за втілення в життя соціально орієнтованих програм. Зокрема, він відзначив відкриття громадських приймалень партії та проведення фестивалю-конкурсу юних музикантів “Пролісок” і заключного концерту Сумської міської дитячої філармонії.

Іоффе відзначив також відмінну роботу активу Сумської обласної організації, який надав підтримку фестивалю “Мир дітям планети Земля”, що проводиться на базі соціально-трудового комплексу “Відродження” Сумського обласного центру медико-соціальної та трудової реабілітації інвалідів. Заступник голови РПУ закликав республіканців Сумщини продовжити традицію відзначати свята разом із соціально незахищеними громадянами, особливо дітьми, та надавати їм допомогу щоденно у різних куточках області. За словами голови Сумської ОО РПУ, президента Всеукраїнського благодійного фонду “Благовіст” Миколи Маркевича, республіканці Сумщини мають намір частіше проводити подібні заходи в області: уже у червні партактив області разом із сумчанами відзначить День молоді та День Конституції, а також візьме участь у громадських слуханнях “Про хід виконання міжгалузевої комплексної програми “Здоров'я нації” в Сумській області”. Крім того, Маркевич наголосив, що „завдяки злагодженій команді обласна організації РПУ активно бере участь і в політичному житті Сумщини”. Зокрема, за участю керівництва обласної організації в Сумах відбулось громадське обговорення проекту закону про територіальний устрій України.

Іоффе підкреслив, що „республіканці і надалі послідовно виступатимуть за справжнє, а не декларативне народовладдя, добиваючись, щоб кожний громадянин України шляхом прямої демократії впливав на події в країні через участь у виборах”. Також Іоффе наголосив: „Більшість посадових осіб - губернатори, судді та керівники муніципальної міліції - повинні обиратися так само, як обираються Президент і Верховна Рада. РПУ, за його словами, також вважає за необхідне прийняти закон, який гарантуватиме вирішення усіх суспільно важливих питань на референдумах. На переконання Іоффе, РПУ як нова партія є альтернативою застарілим політичним течіям. Одним з її пріоритетів є потужна регіональна політика, зокрема, надання більших повноважень областям у вирішенні власних фінансових питань. Республіканці відстоюватимуть на законодавчому рівні формування державного бюджету за принципом “знизу вгору”.

Іоффе також різко засудив інцидент в Ужгороді в ніч з 20 на 21 травня: „Такі дії як биття народних депутатів (коли нібито були побиті члени СДПУ(о) разом з масовими звільненнями за політичні переконання (що суперечить положенням Кодексу законів про працю), РПУ вважає черговою ланкою у ланцюгу подій, що знищують паростки української демократії. І якщо жертвами правоохоронців так легко стають народні депутати, то пересічним громадянам і зовсім не варто розраховувати на захист своїх елементарних прав”, - сказав Іоффе.

Що стосується паливної кризи, то вона, на думку керівництва РПУ, була викликана непрофесійними, неадекватними діями Кабінету Міністрів. „Кризова ситуація на ринку нафтопродуктів носила суто економічний характер і стала наслідком адміністративного тиску на нафтовий бізнес з боку українського уряду, - відзначив Іоффе. - У той же час РПУ відзначає, що прагматичний діалог Президента з представниками нафтових компаній зрушив ситуацію з місця, і дозволив вирішити проблемні питання. Відмова від тиску на нафтовиків за відмову працювати в неринкових умовах стала першим кроком до встановлення цивілізованих відносин на ринку нафтопродуктів”.

УНІАН