Про це, як повідомляє Reuters, 1 вересня заявив Мохаммед Алі Асуді, голова комітету з культури і пропаганди Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).

Як заявив Асуді, у випадку, якщо Вашингтон прийме «дурне» рішення про початок військової операції в Сирії, Іран та інші союзники Дамаска будуть змушені вжити «відповідних заходів», які «приведуть до фіаско США». При цьому Асуді не уточнив, які саме заходи маються на увазі, однак пояснив, що вони будуть прийняті відповідно до двосторонньої військової угоди.

Як зазначає Reuters, угоду про взаємодопомогу при необхідності захисту від зовнішніх ворогів Іран і Сирія підписали в 2006 році, проте її деталі не повідомлялися. Чи існують якісь інші двосторонні військові домовленості — невідомо.

Reuters також повідомляє, що заява Асуді спочатку з'явилася на стрічці іранського проурядового агентства Young Journalists' Club, однак згодом її було видалено звідти. Тим не менше, її уже встигли розповсюдити кілька інших іранських новинних сайтів.

Як раніше повідомляв Вголос, один з іранських воєначальників відкрито заявив про те, що на боці Асада воюють іранські війська.

Джерело: Лента