Також Іран погрожує завдати ракетного удару по Ізраїлю, передає NEWSru Israel. Відповідна атака відбудеться в лічені хвилини після удару по Ісламській Республіці, пообіцяв глава аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) генерал Амір Алі Хаджизаде.

Він сказав, що йдеться про американські військові об'єкти, розташовані навколо Ісламської Республіки, але не уточнив, на якій відстані.

Тим часом, за інформацією іранської сторони, найбільш просунуті ракети з тих, що знаходяться у арсеналі Ірану, можуть вражати цілі на відстані 2 тис. км.

На проведених нещодавно військових навчаннях «Великий пророк 7» на півдні пустелі Деште-Лут Іран використовує ракети меншої дальності - 1300, 800, 500 і 300 кілометрів. Цього цілком достатньо, щоб нанести удар по базі 5-го флоту ВМС США, яка перебуває в Бахрейні приблизно в 200 кілометрах від Ірану.

Крім того, запущені в ході навчань ракети “Шахаб-3” мають в 10 разів більшу дальність і здатні досягти Ізраїлю і південної Європи, пише The Daily Telegraph.

Reuters зазначає, що найближчі до Ірану військові бази США також знаходяться в Кувейті, Катарі, ОАЕ, Туреччині, Афганістані та Киргизії.

Іранські військові також повідомили, що виробили запуск високоточних протикорабельних ракет, відпрацьовуючи нанесення ударів по гіпотетичній авіабазі противника. Однак, чи вразили вони задані цілі — невідомо.

Іран почав навчання у відповідь на загрозу військової операції з боку США та Ізраїлю. Після невдалих переговорів з іранської ядерної проблеми у Стамбулі повідомлялося, що ці країни розглядають можливість військового удару по Ірану, який як і раніше відмовляється припинити ядерні розробки, незважаючи на санкції та зусилля дипломатів.

Напередодні повідомлялося, що в останні місяці США стягнули до берегів Ірану великі сили. Мета цього заходу - не допустити блокади Ормузської протоки, обіцяної Іраном в разі нових санкцій проти нього. Вашингтон заявив, що не допустить закриття протоки, через яку минулого року щодня переправлялося 17000000 барелів нафти. У США заявили, що будь-яка спроба Тегерана перекрити протоку буде суперечити міжнародному праву.

Джерело: Newsru