Як заявив глава МЗС країни Алі Акбар Салехі, структура організації не відповідає сучасним вимогам. Зокрема, за його словами, необхідно створити «демократичнішу Раду безпеки».

Як повідомляє Російська служба новин, дипломат зазначив, що нинішній світовий порядок характеризується дискримінацією, надмірним використанням сили, іноземною окупацією і несправедливістю.

Нагадаємо, що саміт Руху неприєднання, в який входять близько 120 країн, що розвиваються, відкрився в Тегерані в неділю і триватиме до 31 серпня. На ньому очікується участь президентів і глав уряду 35 країн і представників ще понад 80.

Раніше повідомлялося, що серед гостей саміту є і генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. 

Він розраховує звернути увагу учасників саміту на центральні питання, які стоять на порядку денному, зокрема, на роззброєння, на запобігання конфліктів і на підтримку країн, що знаходяться на стадії політичних перетворень. Також глава ООН проведе зустрічі з керівництвом Ірану. Будуть обговорюватися іранська ядерна програма, тероризм, конфлікт в Сирії.

США і Ізраїль, у свою чергу, закликали Пан Гі Муна відмовитися від цієї поїздки. Держдепартамент США заявив, що Іран не заслуговує того, щоб приймати міжнародну конференцію, і буде намагатися маніпулювати її учасниками. Тегеран, зі свого боку, висловив намір використовувати саміт для зміцнення антизахідних настроїв серед неприєднаних країн.

Джерело: rosbalt.ru